07.03.2014 08:58


Hadrárna: od hlavy až k patám za pár korun

Autor: Přikrylová Anežka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Už osmá Hadrárna ukázala, že za hezkou a originální módu není potřeba utratit celou výplatu. Mínusové patro kavárny Falk přivítalo ve středu prodejce bazarových kousků i výrobce originálních šperků, ale hlavně desítky nakupujících především z řad studentů.

Brno - Hadrárna je projekt studentek Michaely Lyskové a Michaly Stříbrné, který nabízí prostor pro kohokoliv, kdo má zájem předat dál oblečení, které už nevyužije, nebo představit svoje výrobky. Prodejci zde nabízejí oblečení různých velikostí a stylů, obuv a doplňky nebo autorské šperky. Ceny začínají na několika korunách a výjimkou není ani smlouvání, na které jsou zákazníci zvyklí z bleších trhů.

Hadrárna začínala skromně. Na začátku stál nápad, který vznikl mezi několika známými na diskuzním fóru internetového bazaru Votočvohoz. "Původně to byl jenom piknik, na který tehdy přišlo víc prodejců než kupujících. Na začátku jsme taky měly omezené možnosti. Teď už si můžeme dovolit lepší prostory, pořád ale hledáme to pravé," popsala organizátorka Michala Stříbrná. Hadrárna postupně vystřídala několik prostor, ve Falku se konala už podruhé. "Snažíme se být v centru dění mezi studenty," upřesnila Michaela Lysková.

Popularita Hadrárny stoupá především díky Facebooku. To potvrdila i Ruzanna Melkomyan, která se na akci vypravila jako prodávající. Akce nabízí výhodné podmínky nejen pro nakupující, ale i právě pro prodejce. "Na Hadrárnu jsem narazila, když jsem hledala různé bleší trhy a podobně. Prodávat tady můžu za minimální poplatek," popsala Melkomyan, která se akce účastnila už potřetí. Díky sociálním médiím se do Falku vypravily i studentky Romana Juriňáková a Betka Kasaničová. "Dneska jsme na Hadrárně poprvé, ale na podobné akce chodíme docela často," uvedla Juriňáková.

Organizátorky dávají o nepravidelně pořádané akci vědět skrz fanouškovskou stránku na Facebooku. Stejným způsobem je můžou kontaktovat zájemci o prodejní místo. Datum příští Hadrárny zatím neoznámily.

Klíčová slova: Hadrárna, móda, bazar, Falk

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.