19.10.2016 13:49


Get ready! vylepší studentům životopis a připraví je na pracovní pohovor

Autor: Petra Slavíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Vylepšit si svůj životopis nebo vyzkoušet pohovor nanečisto mohou zájemci tento čtvrtek v brněnské Scale. Akce Get ready! si dává za úkol připravit studenty a absolventy na listopadový veletrh pracovních příležitostí JobChallange.

Brno -  Tento čtvrtek v deset hodin ráno začne akce Get ready!, kterou mohou studenti a absolventi vysokých škol využít k přípravě na veletrh JobChallenge a ke vstupu na pracovní trh. „Našim cílem je studentům usnadnit vstup do reálného pracovního světa. Chceme je připravit na pohovory a začátek pracovního procesu, sblížit je se zaměstnavateli a ukázat jim možnosti, které mají,“ vysvětluje marketingová specialistka Karierního centra Masarykovy univerzity Dana Fráňová.

Akce Get ready! se uskuteční v univerzitním kině Scala. Tam budou mít návštěvníci možnost vylepšit si svůj životopis, a to jak obsahově, tak například reprezentativní fotkou. Na akci budou vizážistky, které zájemce nalíčí, a profesionální fotografové. Účastníci akce také budou mít možnost vyzkoušet si pohovor nanečisto, který by měl pomoci předejít chybám, až se budou zájemci ucházet o práci naostro - například na veletrhu JobChallenge. Ten se bude konat začátkem listopadu v prostorách Fait Gallery v Brně. Akce zaujaly například studentku Ekonomicko-správní fakulty MU Viktorii Mossijaš. „Chystám se na obě akce, protože příští rok mám státnice a už bych ráda měla představu o tom, jaké jsou mé možnosti na trhu práce a co přesně trh nabízí. Na Get ready! chci zkonzultovat svůj životopis a zjistit, jestli je po všech směrech v pořádku,“ řekla Mossijaš.

Kromě již zmíněných možností nabídne akce Get ready! také přednášku, na které se návštěvníci dozví, jak vytěžit z veletrhu JobChallenge co nejvíce. „Odborníci prozradí, jaké jsou správné oslovovací strategie a co udělat pro to, aby váš životopis po odchodu z pohovoru neskončil v koši,“ dodala Fráňová.

Celá akce bude zdarma a není potřeba se na ni registrovat. Pokud to ale zájemci udělají, budou si na místě moct vyzvednout dárek. Zároveň se tím automaticky zaregistrují i na samotný veletrh JobChallenge, který registrovaným nabídne různé výhody.

Oba dva projekty zastřešuje Masarykova univerzita společně s Vysokým učením technickým a Mendelovou univerzitou. Na veletrhu JobChallenge se představí necelá stovka zaměstnavatelů.

Info k akci Get ready!Info k akci JobChallenge

 

Klíčová slova: pozvánka, Get ready!, Job Challenge, veletrh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.