12.03.2014 12:17


Fotoreportáž: Žurnapárty

Autor: Lucie Obrtelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Vyhrát psací stroj nebo poukázky na svačinky do Krmítka mohli včera všichni ti, kdo přišli na oblíbenou událost studentů mediálních studií a žurnalistiky. Na takzvanou Žurnapárty je z plakátu lákal Miloš Zeman, nechvalně proslulý svými narážkami na novináře, a jako vždy přesvědčil k účasti většinu těch, co mají se zdejším studiem žurnalistiky co do činění.

Brno – Studenti brněnské žurnalistiky včera večer zaplnili klub Mersey, aby společně oslavili začátek nového semestru. Díky rostoucí popularitě této události se mohli na Žurnapárty takto hromadně sejít už potřetí. Pořadatelé tvrdí, že se událost odlišuje od ostatních akcí hlavně tím, že se skoro všichni, co přijdou, už dávno znají. „Na žurnalistech mě fascinuje to, jak se rádi socializují. V porovnání s ostatními obory se mezi sebou znají skoro všichni. Žurnapárty je vlastně něco jako jejich slučák,“ řekl jeden z pořadatelů Vojtěch Loskot.

Poloprázdný klub Mersey. Foto: Lucie Obrtelová

Ještě okolo desáté hodiny byl klub Mersey skoro prázdný. První z příchozích se trochu strachovali, jestli jejich přátelé vůbec dorazí. Pořadatelé i většina ostatních ale věděli, že klub se zaplní už za pár chvil.

Studenti hrají stolní fotbal. Foto: Lucie Obrtelová

Někteří si čekání na kolegy zkrátili u stolního fotbalu nebo například pitím uvítacího drinku, který obdrželi ti, co přišli nejdříve. Vodka s pomerančovým džusem potěšila všechny.

Vítající se studenti. Foto: Lucie Obrtelová

Před jedenáctou už byl klub plný a studenti se mezi sebou začali vítat a zdravit. Nejdiskutovanějším tématem bylo pochopitelně studium žurnalistiky, pro mnohé druháky práce do Stisku a pro starší ročníky žurnalistická praxe.

Studenti pili hlavně pivo a víno. Foto: Lucie Obrtelová

Většina oslavujících pila hlavně pivo nebo víno. Genderové stereotypy se nepotvrdily. Mnoho mužů dalo přednost vínu a spousta studentek pila pivo.

DJ, Petr Racek. Foto: Lucie Obrtelová

Za mixovacím pultem stál DJ Harosh, kterého si na poslední Žurnapárty všichni oblíbili, a střídal ho DJ Moi Moi. Jejich výběr tradičně všichni chválili.

Tančící dav. Foto: Lucie Obrtelová

Tančící dav studentů zaplnil zpočátku prázdný parket. Tancovalo se až do rána.

Studentky se dívají na tančící spolužáky. Foto: Lucie Obrtelová

Ti, co zrovna netančili, se mohli z patra bavit tanečními kreacemi svých spolužáků. Rozhodně bylo na co se dívat.

Zaplněný klub. Foto: Lucie Obrtelová

V přeplněném klubu se všichni bavili natolik, že někteří nešli spát vůbec. „Z Žurnapárty jsme pokračovali do nonstopu. Od osmi jsem měla školu, tak jsem šla rovnou," řekla Adéla Skoupá.

 

Losování tomboly. Foto: Lucie Obrtelová

Po půlnoci začalo losování tomboly. Jeden lístek do tomboly měl každý účastník v ceně vstupu.

Při losování nebyl přítomný notář, ale na řádný výběr výherce dohlížel alespoň student právnické fakulty, který je zrovna na praxi v notářské kanceláři. Myslíme si, že to bylo dostatečné," uvedl Loskot.

Radující se výherkyně. Foto: Lucie Obrtelová

V tombole mohli účastníci získat psací stroj, poukázky do Krmítka nebo na využití jiných služeb. Výherci se na pódiu z cen velmi radovali.

Klíčová slova: Žurnapárty, Mersey, studentská párty

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.