04.03.2017 08:55


Fotoreportáž: Věda Výzkum Inovace 2017

Autor: Stanislav Šindelka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Již druhý ročník veletrhu Věda Výzkum Inovace přivítalo od 28. února do 2. března Brněnské výstaviště. Na veletrhu se představilo více než sedmdesát vystavovatelů, kteří zde prezentovali své vědecké projekty. Součástí akce byl rovněž bohatý doprovodný program.

Brno - Veletrh Věda Výzkum Inovace je pro mnoho lidí ideální příležitostí k propojení vědecké a podnikatelské sféry. Na akci se představili vystavovatelé z celé České republiky i zahraničí. Předváděli své projekty před lidmi, kteří mají příležitost autorům pomoci v naplnění jejich vědeckých cílů.

Kompletní program veletrhu se uskutečnil v pavilonu B Brněnského výstaviště.

Součástí veletrhu bylo rovněž několik vědeckých konferencí. Jednou z nich byla konference s názvem "Rozvoj vědy, výzkumu a inovací 2017-2020".

Mezi vystavovateli byli také zástupci z řady vysokých škol. Na veletrhu se představili například studenti z Vysokého učení technického v Brně. Předvádíme zde celý výzkumný systém VUT. Na veletrhu je mnoho firem, které mají různé výzkumy a inovace a my jim chceme nabídnout, aby své výzkumy dělali na naší univerzitě," uvedl manažer výzkumné infrastruktury VUT Richard Kolář.

Na veletrhu měl svůj stánek také Dopravní podnik města Brna. Jeho zástupci zde předváděli systém elektronického odbavování cestujících.

K vidění byla rovněž řada technických inovací. Jednou z nich je kabinový motocykl - "Dálník".

Akci navštívilo mnoho zájemců z řad odborné i široké veřejnosti. Na veletrh jsem šla původně pracovně, ale stánek, který jsem chtěla navštívit, zde nakonec vůbec není. Ale i přesto jsem si prohlédla několik velmi zajímavých návrhů. Nejvíce se mi líbily nápady týkající se úspory energie," řekla jedna z návštěvnic veletrhu Milada Chrobočková.

Návštěvníci si mohli kromě stánků vystavovatelů rovněž prohlédnout unikátní výstavu fotek s názvem Luminescence: Studené světlo, jak ho neznáte.

Nebo si zajít na malé či velké občerstvení.

Zpráva o akci ZDE 

Klíčová slova: Brno, veletrh, věda, výzkum, inovace

Fotogalerie">


">

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.