28.04.2015 22:57


Fotoreportáž: Studenti utvářeli mezinárodní společenství

Autor: Michaela Vařeková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Skupina studentů Fakulty sociálních studií se po dvouleté odmlce rozhodla obnovit brněnský model OSN. Má název Model United Nations, ve zkratce MUN. V polovině září uspořádají první oficiální modelovou konferenci, na kterou by měli přijet studenti z celého světa. Spolužáci pořadatelů si dnes přišli poslechnout přednášku o podobě a fungování modelu, poznatky si potom vyzkoušeli v interaktivním workshopu.

Brno - Přednášku vedli studenti, kteří se sami mezinárodních studentských modelů účastní. ,,Účelem je přiblížit studentům fungování OSN skrze jakousi simulaci zasedání," řekla jedna z organizátorek a moderátorka workshopu Lenka Vybíralová. Posluchači se tak od přednášejících dozvěděli, nejen jak se vybírají budoucí modeloví delegáti, a jak se připravit na výběrové řízení, mám-li zájem se delegátem stát, ale také jak modelové konference vypadají.

Pořadatelé vedli přednášku i workshop v angličtině jako přípravu skutečného zářijového modelu OSN. ,,Zúčastnit se můžete, ať jste student humanitních věd nebo molekulární biologie. Dozvíte se, jak probíhá vyjednávání v OSN, vyzkoušíte si, jaké je být v pozici delegáta za nějakou zemi, potkáte zajímavé lidi," vysvětlil přednášející Dominik Porvažník. ,,MuniMUN je výbornou příležitostí pro každého, kdo si chce zlepšit angličtinu, vystupování před lidmi nebo si prostě jen rozšířit povědomí o zemích světa a aktuálním dění," dodala organizátorka Jana Šidliková.

,,Jsem velmi spokojený. Akce byla zajímává a díky tomu, že všichni mluvili anglicky, jsem všemu rozuměl. Bavilo mě to," zhodnotil přednášku student Yotam Kreiman, který je v Brně na programu Erasmus.

Organizátoři

Organizátoři MUN, zleva: Dominik Porvažník, Jana Šidliková, Lenka Vybíralová, Alex Sibirský, Barbora Valíková, Jakub Rafay

Dominik Porvažník

Dominik Porvažník v úvodu přednášky vysvětlit posluchačům, k čemu slouží modelové konference OSN.

Posluchači

Přednášky a workshopu se zúčastnili především spolužáci organizátorů.

Posluchači přednášky

Dominik Porvažník

Účastník přednášky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobrovolníci si mohli zvolit stát, který v následné diskuzi zastupovali. 

Workshop

Lenka Vybíralová rozdává cedulky s názvy států. Jejich držitelé se stávají delegáty dané země.

WorkshopOrganizátorka Barbora Valíková

Modeloví delegáti zastupují země v následující diskuzi. 

Hlasování

Zvednutím ruky se delegáti zemí hlásí o slovo v diskuzi.

Yotam Kreiman

Yotam Kreiman zastupuje v diskuzi Izrael.

Časoměřič

Každý delegát má na vyjádření postojů své země určitý čas.

Více o MUN se můžete dozvědět zde.

Klíčová slova: Model OSN, muniMUN, studenti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.