16.03.2019 00:13


Fotoreportáž: Studenti tancovali v říši divů

Autor: Anna Viktorinová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Ples Filozofické fakulty Masarykovy univerzity (FF MU) přilákal ve středu 13. března studenty všech oborů a univerzit do kulturního centra Babylon. Letošní téma Říše divů umožnilo studentům přijít nejen ve formálním oblečení, ale také v kostýmech. Sochař Martin Králík pokřtil malé sošky soviček připomínající starý znak Filozofické fakulty.

Ples Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Autor: Anna Viktorinová

Brno – Na říši divů se proměnilo brněnské kulturní centrum Babylon ve středu večer v rámci plesu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Ples organizoval již po dvaadvacáté Nadační fond studentů FF MU. „Když vymýšlíme téma plesu, je to většinou takový brainstorming. Říše divů se původně navrhla pro úplně jinou akci. Ta nám ale přišla na toto téma příliš malá a nakonec jsme se rozhodli použít ho pro největší akci, kterou pořádáme,“ vysvětlila předsedkyně spolku Viera Kalivodová.

Večerem provázelo moderátorské duo Šimona a Ládi. Autor: Anna Viktorinová

Celým večerem provázelo moderátorské duo Šimona Krále a Ladislava Koubka. Ples zahájili zpěvem první a čtvrté sloky neoficiální studentské hymny Gaudeamus Igitur, při kterém se celý sál postavil. „Studuji třetí ročník bakalářského studia, takže jsem tady už potřetí. Je to moc super. Byla jsem i na celouniverzitním plese, ale tohle je takové komornější, znám tady víc lidí,“ pochvalovala si studentka přírodovědecké fakulty Dominika Pakostová.

K tanci a poslechu hrála skupina Partyleaders. Autor: Anna Viktorinová

K tanci a poslechu hrála skupina Partyleaders v čele se zpěvákem Patrikem Ševčíkem. „Možná by to chtělo příště něco, na co se dá lépe tančit valčík nebo klasické tance. Ale jinak se nám tady moc líbí,“ vyjádřila svůj názor studentka estetiky Mariana Chamraďová.

Studenti na plese FF MU. Autor: Anna Viktorinová

Studenti na plese FF MU. Autor: Anna Viktorinová

Na plese byla i slečna v kostýmu jednorožce. Autor: Anna Viktorinová

Téma plesu dovolilo studentům přijít téměř v čemkoliv. Návštěvníci na sobě měli kromě klasických večerních šatů a obleků také kostýmy z Alenky v říši divů. Výjimkou ale nebyly ani netradiční barevné kombinace, oční linky na mužské části osazenstva nebo kombinézy připomínající jednorožce. „Člověk se může vyjádřit podle libosti, takže si klidně může vzít společenské šaty nebo mochomůrku na hlavu,“ sdělila organizátorka Martina Vojáčková.

Představitelé Nadačního fondu studentů FF MU. Autor: Anna Viktorinová

Na hlavním jevišti se představili také dva z organizátorů z Nadačního fondu studentů FF MU. Spolek má momentálně patnáct členů. „Snažíme se propojit všechny fakulty na Masarykově univerzitě a kulturně zpestřit studentský život,“ řekl člen spolku a moderátor programu plesu David Katolický.

Tanečnice Romana Ptáčková. Autor: Anna Viktorinová

Součástí plesu bylo i několik tanečních čísel. Dvě z nich si připravila Romana Ptáčková, která se věnuje především scénickému tanci a baletu. Předvedla choreografie Mýtus a Entry Wild.

Sochař Martin Králík pokřtil první sovičku. Autor: Anna Viktorinová

Takto vypadají sovičky Filozofické fakulty MU. Autor: Anna Viktorinová

V druhé části večera se pokřtily malé sovičky. První z nich pokřtil sochař Martin Králík speciálním vínem Masarykovy univerzity připraveném ke stému výročí založení. Několik dalších soviček získali přítomní studenti.

Akrobatické duo HaRo. Autor: Anna Viktorinová

Po desáté hodině vystoupilo akrobatické duo HaRo.

Skupina Raks Sultana. Autor: Anna Viktorinová

K závěru oficiální části večera předvedla orientální tanec skupina Raks Sultana.

Královský pár, který bude reprezentovat Masarykovu univerzitu na letošním Majálesu. Autor: Anna Viktorinová

Na plese se také představil letošní královský pár reprezentující Masarykovu univerzitu na brněnském festivalu Majálesu. „Obnáší to účast na strašně moc akcích jako je běh ve Wilsonově lese, který bude příští měsíc, přes losování kapel, které se týká přímo Majálesu, stavění májky a samotný festival,“ sdělila královna Michaela Nosková. Král Ladislav Koubek, který byl shodou okolností také jeden z moderátorů večera, ale připomněl, že reprezentace není jenom o zábavě. „Musíme také vymyslet nějaký projekt, který pomůže buď studentům, nebo Brnu. Na tom teď pracujeme, tak snad to bude lidem dávat smysl,“ dodal.

Fotokoutek na plese. Autor: Anna Viktorinová

Zájemci se mohli nechat zvěčnit i ve fotografickém koutku. Zkusit štěstí mohli v tombole. „Líbí se mi tady, jsem spokojená. Dokonce jsem vyhrála knížku. Taky se mi líbí kapela, hraje fakt dobře,“ radovala se studentka Veterinární a farmaceutické univerzity Karolína Václavíková.

Nejbližší ples Masarykovy univerzity bude Ples sportovců 20. března 2019. Autor: Anna Viktorinová

Minulý rok měl ples FF MU téma Mise na Mars. Tento semestr měli studenti možnost společně tancovat například i na plese Právnické fakulty MU. Další příležitost je čeká 20. března v brněnském Bobycentru, konkrétně Ples sportovců.

Klíčová slova: ples, Filozofická fakulta, Masarykova univerzita, Říše divů, studenti, tanec

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.