06.05.2014 17:38


Fotoreportáž: Studenti hráli o pingpongovou pálku Forresta Gumpa

Autor: Vlčková Kamila | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

O spoustu cen dnes dopoledne soutěžili studenti Masarykovy univerzity. Konal se totiž turnaj smíšených dvojic ve stolním tenise. Letošní devátý ročník nesl podtitul O pálku Forresta Gumpa. Akci připravili studenti fakulty sportovních studií. „Soutěž každý rok pořádají studenti v rámci jednoho předmětu, letos to tedy vyšlo na nás“ řekl jeden z organizátorů a hlavní rozhodčí turnaje Petr Kadlec.

Brno – Turnaje ve stolním tenise neboli pingpongu se dnes dopoledne zúčastnilo celkem šestnáct studentských týmů složených z dvojice muž-žena. Soutěžící se rozdělili do dvou kategorií. Jedna byla pro ambiciózní a druhá pro ty, kteří si přišli zahrát jen tak pro potěšení. Každá kategorie byla rozdělena do dvou skupin, kde hrál každý tým s každým.

 

Hrálo se o hodnotné ceny od sponzorů akce, kterými bylo Big One Fitness, pivovar Starobrno a vinařství Krasňanský.

Pozornost soutěžících se nejvíce upírala k pálce Forresta Gumpa. „Na konci ji získá nejlepší tým v kategorii Ambice,“ řekl jeden z organizátorů akce Jan Meško.

Nejdříve družstvo sehrálo dvouhru mužů...

...poté dvouhru žen. Oboje na dva vítězné sety.

Dvouhry často skončily nerozhodně, proto se o vítězi duelu rozhodovalo smíšenou čtyřhrou. Dva nejlepší týmy z každé skupiny postoupily do semifinále. Vítězové pak hráli o první místo ve své kategorii.

Po základní části se všichni zúčastnili doprovodných soutěží. V jedné z nich se pokoušeli míčkem trefit do koše. Ti, kteří uspěli, vyhráli plechovku piva.

Bylo to těžké, ale pár soutěžícím se míček podařilo dostat do koše.

Po soutěžích následovalo semifinále turnaje, které rozhodlo o finalistech obou kategorií.

Z vítězství v kategorii Pro potěšení se radovali Dorota Žigová a Tomáš Thiel. Každá dvojice dostala kromě cen také medaili z Fidorky. Ostatní soutěžící byli za svou snahu také odměněni.

Ve finále ambiciózních týmů si nejdříve zahrála pánská část obou týmů. Vyhrál Matěj Varjan v zeleném tričku.

V ženském souboji zvítězila jeho sportovní partnerka Simona Zemanová v modrém tričku.

Vítězný pár dostal kromě jiných cen také pálku Forresta Gumpa.

„Je to super. S pálkou hrát nebudeme, spíše si ji někde vystavíme,“ řekli nadšení vítězové Zemanová s Varjanem. Dodali, že vítězstvím si na začátku rozhodně jistí nebyli, ale nakonec se jim to podařilo.

Klíčová slova: O pálku Forresta Gumpa, turnaj, stolní tenis

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.