06.03.2020 20:29


Fotoreportáž: Studenti Erasmu zažili, jak vypadá český ples. Nechyběla ani polka

Autor: Marie Červenková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Nejenom fakulty Masarykovy univerzity pořádají své plesy, také organizace ESN neboli Erasmus Student Network pořádá každoročně svůj ples. Studenti Erasmu, kteří přijeli studovat do Brna, tak včera mohli zažít, jak vypadá český ples.

Studenti tančili pod hvězdami. Foto: Marie Červenková

Brno – Kulturní centrum Semilasso včera večer zaplnili účastníci programu Erasmus ze tří brněnských univerzit, Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně a Mendelovy univerzity. Ples organizovalo již po desáté ESN Brno United, organizace, do níž patří zástupci jednotlivých sekcí ESN ze tří výše uvedených univerzit. Téma plesu bylo „Pod hvězdami", proto bylo kulturní centrum zaplněno světýlky.

Studenti si mohli zatančit i polku nebo waltz. Foto: Marie Červenková

Erasmus studenti si mohli vyzkoušet i tance, které se tradičně tančí na českých plesech, jako například waltz nebo polku. V neděli před plesem se konal taneční workshop, díky němuž se je Erasmus studenti měli šanci naučit.

Organizátoři oslavili desáté výročí plesu. Foto: Marie Červenková

Tento rok oslavil ples desáté výročí a nechyběl ani dort. „Tento ples je pro nás jubilejní, a proto je speciální. Každý rok jsou přípravy náročné, tento ročník jsme začali plánovat již před šesti měsíci. Ples je pro nás tak určitou odměnou, za práci, kterou jsme do něj vložili,“ okomentovala výročí Adéla Fusková, současná prezidentka ESN Masarykovy univerzity.

Prezidenti jednotlivých sekcí ESN měli proslov. Foto: Marie Červenková

Prezidenti jednotlivých sekcí ESN ve svých projevech poděkovali organizátorům.

Do půlnoci hrála k tanci kapela, poté DJ. Foto: Marie Červenková

K tanci hrála do půlnoci brněnská kapela Another way, poté ji vystřídal DJ.

Na plese vystoupili tanečníci. Foto: Marie Červenková

Na plese nechyběla ani taneční vystoupení, nejprve vystoupily tanečnice ze skupiny Bachata Queen, a poté taneční pár Katy a Carlos s tanci z Jižní Ameriky.

Studenti se bavili až do ranních hodin. Foto: Marie Červenková

O půlnoční překvapení se pak postarali členové jednotlivých sekcí. Každá sekce si připravila své taneční vystoupení, a nakonec všichni zatančili společně. Na fotografii tančí dobrovolníci z ESN Masarykovy univerzity s jejich maskotem.

Studenti se bavili až do ranních hodin. Foto: Marie Červenková

Erasmus studenti se bavili až do ranních hodin. „Myslím si, že se ples vydařil, jsem ráda, že jsem mohla vidět, jak tradičně probíhá český ples,“ okomentovala dění studentka z Mexika Vanessa Gonzalez.

Klíčová slova: univerzita, ples, ESN, Erasmus

Fotogalerie">


">

  • Popis: O půlnoční překvapení se pak postarali členové jednotlivých sekcí. Každá sekce si připravila své taneční vystoupení a nakonec všichni zatančili společně. Na fotografii tančí ESN Masarykovy univerzity se svým maskotem.
    Autor: Marie Červenková

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.