22.10.2018 19:38


Fotoreportáž: Rozlučkový lakrosový turnaj mikulovského týmu vyhrála formace z Brna

Autor: Michaela Bilíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Mikulovský lakrosový tým El Chupacabra uspořádal o víkendu k příležitosti desetiletiletého výročí turnaj, který byl pro toto uskupení posledním. El Chupacabra se rozpadla a její hráčky se rozprostřely do jiných týmů. Rozloučení s lakrosovou obcí ale proběhlo ve velkém stylu a výhru si nakonec odvezl favorizovaný tým LC Kangaroos Brno. 

Pořádající tým El Chupacabra

Mikulov – Tým El Chupacabra se po deseti letech společného hraní rozpadl. Rozlučkového turnaje ve dnech dvacátého a dvacátého prvního října se zúčastnilo celkem dvanáct týmů jak z moravské, tak ze všech pražských lig. 

Pražský žákovský tým Bobři

Turnaj v Mikulově začal v sobotu ráno. Přijel i dětský tým z Prahy s názvem Bobři. Zápasy si pískají lakrosové týmy vzájemně, a tak se rozhodčími jednoho ze zápasů v základní skupině stali i tito mladí chlapci. Svou roli bez větších problémů zvládli. 

Taktická porada týmu Fťácy

Z Prahy na turnaj přijel také tým Fťácy, který působí v první pražské ženské a žákovské lize. Lakrosové klání v Mikulově vzali jako příležitost zacvičit nové hráče, a i když v sobotu v základní skupině všechny zápasy prohráli, využili každou přestávku k taktické poradě.

Společný zápas týmů Paka-Cinzano a LC Kangaroos Brno

Základní skupinu B ovládl tým LC Kangaroos Brno. Porazili ženský tým Paka-Cinzano i žákovský tým Tajfun. Potvrdili tak roli favorita celého turnaje. 

Trénink týmu Refugees

Prostor mezi zápasy některé týmy využili k tréninku. Lakrosoví hráči tvrdí, že je před zápasem dobré se rozházet, aby jim při zápase nahrávky nepadaly a neposkytli tak soupeři možnost jim sebrat míč.

Prodejní stánek s jídlem a suvenýry

Účastníci turnaje si mohli v průběhu dne zakoupit na stánku jak jídlo, tak suvenýry s logem turnaje. Pořadatelé přichystali trička v barvách El Chupacabry a ručně broušené skleničky na víno. 

Vydávání večeří

Po prvním hracím dnu nachstali pořadatelé pro zúčastněné týmy i večeři ve vegetariánské i masové verzi. 

Lakrosový kvíz

Na večer byl pro dvanáct zúčastněných týmů přichystaný bohatý program. Dostalo se tak i na lakrosový kvíz, ve kterém týmy prokázaly své znalosti měst, ve kterých se hrává český lakros, a dále znalosti týmů i individuálních hráčů. 

Nikolas Adámek, předseda SK SALH

"Nachystat lakrosový kvíz byl skvělý nápad. Bylo to poučné. Jsem rád, že jsem si mohl zahrát," vyjádřil se k programu předseda sportovního klubu SALH, který řídí český lakros, Nikolas Adámek.

Kapela DOZDI

Při příležitosti posledního turnaje zahrála i kapela DOZDI, která je složena ze členek týmu El Chupacabra. Byl to velký návrat, skupina už spolu nehraje čtyři roky. 

Možnost nechat pořádajícímu týmu vzkaz využila spousta hráčů. Nejdojemněji se vyjádřil Petr Němčík. "Kluci z Iktočante navždy nejvíc milují holky z Chupacabry," napsal na baner hráč holešovského týmu Iktočante.

Roman Čech přebírá ocenění

"Chtěl bych poděkovat organizátorům za skvělé uspořádání turnaje. Jsem rád, že se zúčastnilo tolik týmů," ocenil mikulovské klání člen výkoného výboru moravské lakrosové ligy Roman Čech z týmu Highlanders, který posbíral ceny z individuálních statistik. Ceny za nejlepší nahravačku a třetí nejlepší nahravačku brali hráčky z domácího týmu Kateřina Nevědělová a Kateřina Kocábová.

Vítězný tým

Vítězství si odvezl favorizovaný tým LC Kangaroos Brno. Na druhém místě se umístil tým Highlanders ze Zábřehu, bronzovou medaili pak bral Tým Refugees z Prahy. Nejlepším ženským týmem se stala Paka-Cinzano a nejlepším žákovským týmem Bobři, oba z Prahy. 

Klíčová slova: Lakros, turnaj, Mikulov, SALH

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.