14.04.2013 17:00


Fotoreportáž: Královopolské obchodní centrum okupují motocykly

Autor: Martin Svoboda | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Výstava motocyklů Harley Davidson se od včerejška koná v obchodním centru v Králově poli. Letos uplynulo sto deset let od založení této značky, návštěvníci si přitom mohou prohlédnout historické stroje i nejnovější modely. Akce potrvá do sedmadvacátého dubna.

Brno –  Výstavu motocyklů Harley Davidson mohou od včerejška zhlédnout návštěvníci obchodního centra v Králově poli. Organizátoři akce chtějí lidem představit stroje této značky, která letos slaví sto deset let od svého založení. Kromě výstavy je pro návštěvníky připraven i doprovodný program, soutěž o ceny nebo módní přehlídky.

Na akci lákají organizátoři už před centrem.

Malá ochutnávka z výstavy se nachází už před vstupem do obchodního centra. Motocykl na korbě auta na první pohled vypadá, že je jedním z nejstarších modelů výstavy.

Armádní speciál je zřejmě první exponát, který návštěvníci uvidí.

Jakmile se návštěvníci dostanou do nákupní zóny, spatří armádní speciál z druhé světové války. Stroj s označením WLA 42 používali na začátku čtyřicátých let minulého století američtí, polští i ruští vojáci.

Většinu motocyklů organizátoři ohradili před návštěvníky.

Na výstavě mohou lidé spatřit především exponáty Harley Davidson. Prostor však dostala i značka Indian Motorcycle Company, která zanikla v roce 1949. Její nejúspěšnější model z roku 1922 s názvem Indian Scout je vystaven ve dvou provedeních.

Policejní Harley patří mezi tříkolové výjimky.

Tříkolové motorky jsou na akci v menšině. Jedinou z nich je policejní speciál modelu Trike, který firma vyrábí pro americké strážce zákona od roku 2010.

Součástí akce je i doprovodný program.

Doprovodný program moderují první víkend Stanislav Berkovec a Petr Holík. Kromě soutěží si mohou návštěvníci vyzkoušet i hraní videohry s tématikou Harley Davidson.

Na prominentním místě stojí nejnovější model značky.

Na pódiu stojí společně s moderátory i nejnovější Harley, který pracovníci společnosti vyrobili k příležitosti letošního výročí. Potenciální zákazníci mohou při jeho koupi počítat s exkluzivitou, neboť stroj vznikl v počtu pouhých devatenácti set kusů.

Policejní model přitahoval velkou pozornost.

„Udělali jsme si pěkné rodinné odpoledne. Zatímco manželka vesele nakupuje oblečení, já jsem se rozhodl ukázat svému osmiletému synovi stroje, které jsem v jeho věku obdivoval,“ říká návštěvník Dominik Bárta. Jeho pozornost vedle veteránů nejvíce upoutal motocykl určený pro policisty.

Součástí výstavy je i nástěnka s historickými údaji.

Kromě motorek přichystali organizátoři akce také ohlédnutí za činností nejstaršího oficiálního klubu Harley Davidson na světě, jehož členové letos slaví osmdesát let od založení této organizace.

Na některé motocykly si mohli lidé i sednout.

Na většinu strojů se mohou lidé pouze dívat. Model s názvem Sportster 72, který Harley Davidson vyrábí od loňského roku, si však mohou i osahat nebo se na něm vyfotit.

Mezi vystavovanými kusy nechyběla ani cestovní motorka.

Vedle letošní novinky jsou na výstavě i motorky vyrobené k příležitosti stého a stopátého výročí značky. Úplně vepředu je pak šest let starý tovární speciál určený k závodům na krátkou trať.

Návštěvíci se u strojů zastavovali i se svými ratolestmi.

Harley je prakticky na každém rohu. Trojici motorek, která se nachází hned vedle pokladen hypermarketu, si mohou lidé prohlédnout hned poté, co naskládají svůj nákup do tašek.

Petr Holík zpovídá jednoho z návštěvníků.

Moderátor Petr Holík (vpravo) se svou láskou k motocyklům netají. Při doprovodném programu se ptá jednoho z návštěvníků, která místa pro projíždky na svém jednostopém vozidle upřednostňuje. Sám přitom na prvním místě zmiňuje Pálavské vrchy.

Nejsilnějším strojem na výstavě je závodní speciál.

Při pohledu na informační tabulku mohou lidé zjistit, že závodní speciál Harley Davidson je nejsilnějším strojem na výstavě. Jeho motor má obsah dva tisíce kubických centimetrů...

Kromě nových strojů obdivují návštěvníci i staré exponáty. 

... oproti tomu více než sedmdesát let starý cestovní motocykl má obsah téměř třetinový. Jeho přítomnost mezi moderními obchody vytváří zajímavý kontrast. V pomyslné bitvě mezi stroji a nákupní zónou však Harley Davidson spíše prohrál. Výstava přilákala první den pouze zlomek návštěvníků obchodního centra. Všichni ostatní, kteří chtějí vidět stroje Harley Davidson na vlastní oči, mohou na akci zavítat do dvacátého sedmého dubna.

Klíčová slova: výstava, harley davidson, fotoreportáž

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.