01.12.2015 20:36


Fotoreportáž: Kouzlo protikladů. Studenti plesali v černobílé

Autor: Markéta Chumchalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Anděl nebo ďábel, jeptiška či rocker. Elegantní princezny se záhadnými škraboškami se na parketě míjely s hrdiny filmu Vřískot. Stačilo popustit uzdu fantazii a vybrat si, jestli hrát za stranu světla nebo temnoty. Pondělní noc se mohli studenti fakulty sociálních studií stát čímkoliv. Tématem plesu Radia R byla černá vs. bílá. Střet protikladů hostil 30. listopadu brněnský klub Fléda.

Brno - Že i černobílý svět může slibovat pestrou zábavu, dokázali v pondělní večer studenti fakulty sociálních studií. Tradiční maškarní ples pro ně na Flédě uspořádalo studentské Radio R. Kromě koncertů pro hosty organizátoři připravili také hru „Štěstí“, soutěž o krále a královnu plesu, fotokoutek s polaroidem nebo piškvorkové souboje. 

Podle mluvčího Radia R Tibora Vocáska se redakce Radia R na ples připravovala několik měsíců dopředu. „Bylo potřeba zařídit spoustu věcí od relativních maličkostí, jako je výzdoba, až po to, kdo na plese bude vystupovat.  Mě osobně vždycky nejvíc fascinuje, jak se všechny tyhle věci na akci samotné spojí dohromady a vznikne z nich celek. Troufnu si říct, že letos se právě tohle povedlo mimořádně a všechny ty části utvořily večer se skvělou atmosférou," prohlásil Vocásek.

Pro zájemce připravili organizátoři fotokoutek. Foto: Markéta Chumchalová

Společenský večer po úvodním proslovu pořadatelů a zastupitelů studentského senátu zahájila svým koncertem brněnská kapela Ňuňu.

Flédu roztančila brněnská kapela Ňuňu. Foto: Markéta Chumchalová

Nejvíce lidí však na parket přilákalo slovenská DJ dvojice s názvem Malalata. Jejich hity s prvky reggae, balkánské či cikánské muziky roztančily nejen lidi v sále, ale také je samotné.

Nejvíce roztančila hosty skupina Malalata. Foto: Markéta Chumchalová

Na skupinu Malalata se těšila například studentka Aneta Chroustová. „Hodně jsem o ní slyšela, ale naživo jsem je viděla poprvé a byla jsem nadšená. Líbí se mi hlavně jejich originální styl hudby, kterou tvoří. Skvěle se na ni tančilo," prohlásila Chroustová.

DJ duo Malalata si vystoupení užívali také. Foto: Markéta Chuchalová

O půlnoci moderátoři vyhlásili královský pár plesu, který po celý večer volila tajná porota, ukrytá v davu. Kritériem pro výhru bylo zaujmout ji nejvíce nápadným a originálním kostýmem.

Jeptišky nebo tanečnice. Při tvorbě kostýmů se fantazii meze nekladly. Foto: Markéta Chumchalová

Královnou plesu se stala slečna v kostýmu Stiga z britského motoristického seriálu Top Gear. „Nápad na kostým Stiga jsem dostala úplně náhodou, když jsme s přítelem doma objevili starou helmu. Zabralo celý víkend ji obrousit a nalakovat, aby vypadala podle našich představ. Měla jsem trochu obavy, že bude divné v ní trávit celý večer, ale stálo to za to,“ vyprávěla vítězka soutěže Michaela Benešová. 

 

Královnou plesu se stala Michaela Benešová. Foto: Markéta Chumchalová

Králem plesu se stal student v masce hotelového černošského portýra, který po celou dobu tancoval s cestovním kufrem.

Král plesu neskrýval nadšení. Foto: Markéta Chumchalová

Inspirace tématikou filmových či literárních děl byla u kostýmů na plese poměrně rozšířená. Populárními hosty plesu se stali také papíroví psi Štaflík a Špagetka, které s sebou přivedl jeden ze zúčastněných párů.

Čestnými hosty plesu byli i Štaflík a Špagetka. Foto: Markéta Chumchalová

Unavení hosté si mohli odpočinout u promítání černobílých filmů u vedlejší stage. V programu byly například videa s komikem Charlie Chaplinem.

Na Flédě se také promítaly černobílé filmy. Foto: Markéta Chumchalová

Dalšími hudebními hosty byli Susanna Windshine nebo Jakub Tomiš a Jakub Sejkora, kteří vystoupili na závěr. Večerem provázeli moderátoři Radia R Kateřina Veselá a Jakub Pacner.

Večerem provázeli moderátoři Radia R. Foto: Markéta Chumchalová

Podle organizátorů navštívilo ples fakulty sociálních studií kolem tří set studentů. 

Dámy i pánové se mohli občerstvit na baru. Foto: Markéta Chumchalová

Klíčová slova: Černá, bílá, ples, fakulta sociálních studií, Radio R, Fléda, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.