30.03.2015 20:00


Fotoreportáž: Děti si výtvarně zařádily na velikonočních dílnách

Autor: Gáfriková Eliška | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Ozdobit si perníček, namalovat slepičku či vybarvit omalovánku mohly děti v pondělí 30. března na Velikonočním odpoledni. Akci připravili dobrovolníci z Dětského koutku Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Rodiče i děti byli spokojení, malí návštěvníci si navíc za odměnu odnesli čokoládová vajíčka.

Brno - Dobrovolníci nabídli dětem na tradičním Velikonočním odpoledni několik výtvarných stanovišť. Na jednom z nich se děti mohly vybláznit i pohybově – závodily ve skákání v pytlech. Většina rodičů se akcí Dětského koutku Fakulty sociálních studií zúčastňuje pravidelně. Velikonoční dílny, které připravili dobrovolníci 30. března, se uskutečnily v Átriu fakulty.

Rodiče s dětmi u jednoho ze stanovišť

Rodiče a děti se baví na Velikonočním odpoledni

Mnozí rodiče už se z dřívějších setkání v dětském koutku znali. Velikonoční odpoledne bylo pro ně i jejich děti  příležitostí k dalšímu setkání a rozhovorům. Své děti na dílničky přivedla i Petra Votoupalová. „Tohle jsou už asi páté dílničky, které tady absolvujeme. Nechodím ale jen na tyto akce, využívám i běžné služby dětského koutku,“ řekla. V dětském koutku na fakultě si rodiče mohou nechat děti pohlídat, mají zde prostor, aby je přebalily či nakrmily.

Dobrovolnice Anastázie Křibíková připravuje svoje stanoviště pro děti

Dobrovolnice Anastázie Křibíková z Ekonomicko-správní fakulty na odpoledne vlastnoručně napekla perníčky. Ty si pak zájemci mohli při jejím stanovišti nazdobit. „Mají tvary kuřátek anebo zajíčků,“ pochlubila se Křibíková. Na dalších stanovištích děti měly možnost vybarvit si omalovánku, vytvořit slepičku anebo kohoutka, udělat ozdoby do květináče nebo si dát závody ve skákání v pytli.

Skákání v pytli je velká zábava. Bylo potřeba doskákat rôžovému zajíčkovi

Závodění v pytli děti velmi rozveselilo. Úkolem bylo doskákat k růžovému zajíčkovi na stěně a nazpátek.

Maminka s dcerami malují omalovánky

I Hana Czajkowská s dcerkami navštívila Velikonoční odpoledne. Její šestiletá Anička si vymalovala omalovánku a nazdobila perníček. „Víc mě baví malování, ale perníčky zase skvěle chutnají,“ libovala si Anička.

Věra Jandová připravuje tvorbu slepičky

Stanoviště s malováním slepiček a kohoutků měla na starosti Věra Jandová. „Dělám tu dobrovolnici, protože mám děti moc ráda,“ objasnila Jandová. Vytvořit slepičku bylo pro zájemce velmi jednoduché. Na začátku Věra namalovala malému umělci dlaň nažluto…

A Prokopova slepička je téměř hotová

...Dlaň pak stačilo obtisknout na papír, přikreslit zobáček a nožičky a dolepit barevná pírka. V malování slepiček se vyžíval i šestiletý Prokop. „Líbí se mi tady všechno, teď jdu domalovat zobáčky. Taky jsem skákal, ale vyhrála ségra,“ řekl.

Tvůrčí debata nad zdobením perníčků

I rodiče se zapojili do tvůrčího procesu svých ratolestí. Miroslav Suchanec se s manželkou a dětmi zúčastnili na Velikonočním odpoledni poprvé. „Byly jsme na akci, kterou Dětský koutek pořádal na Mikuláše,“ řekl Suchanec. Na velikonočních dílnách se mu stejně jako dětem líbilo. Nakonec i on sám vyzdobil několik perníčků.

Míchání barvy je velmi zajímavé

Děti byly zaujaté tvůrčí činností.

Zabrán do práce

Návštěvníci Velikonočního odpoledne v Átriu Fakulty sociálních studií

Dobrovolnice Radka Cieslarová na Velikonočním odpoledni, které Dětský koutek pořádá pravidelně, pomáhá už poněkolikáté. „Běžně přijde kolem dvaceti děti. Dnes jich bylo méně, ale jinak jsem s akcí velmi spokojená. Zdá se, že se tu všem líbí,“ pochválila velikonoční dílny. Nakonec se akce zúčastnilo kolem deseti dětí. Ty ale odcházely s úsměvem na rtech.

Klíčová slova: velikonoční dílny, Dětský koutek FSS, děti, Velikonoce, malování

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.