17.04.2019 10:13


Fotoreportáž: Brňané oslavili nadcházející svátky jara bruslením

Autor: Hana Tománková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Týden před Velikonočním pondělím se na zimním stadionu v Brně sešli příznivci bruslení i krasobruslařští medailisté. Akce Brněnské Velikonoce na ledě je místem setkání krasobruslařských talentů a veřejnosti, každoročně také přispívá na potřebné brněnské děti. Letos organizátoři obdarovali Dětský domov Dagmar.

Foto: Hana Tománková

Brno – V pondělí 15. dubna na stadionu v Křídlovické ulici oslavovali příchod Velikonoc amatérští i profesionální bruslaři. Na akci s názvem Brněnské Velikonoce na ledě vystoupil například juniorský mistr republiky v krasobruslení Petr Kotlařík nebo žákovská mistryně republiky Markéta Sukupová. Ve druhé části programu si návštěvníci zabruslili s účinkujícími při karnevalu na ledě.

Foto: Hana Tománková

Brněnské Velikonoce na ledě také poskytují finanční podporu potřebným dětem. Tento rok se rozhodli pořadatelé přispět na Dětský domov Dagmar. Z rukou donátora Stanislava Staňka obdržel ředitel domova devět tisíc korun. „S dětmi z domova se chystáme na výlet na Vysočinu, díky darovaným penězům bychom mohli výlet oživit třeba bobovou dráhou. Peníze každopádně půjdou na potřeby dětí, ne na provoz domova,“ uvedl ředitel obdarovaného dětského domova Daniel Kusý. „Jsme rádi, že se nám daří udržovat benefiční charakter akce. Chceme tím ukázat, že Velikonoce jsou také o naději a pomoci bližním,“ doplnil organizátor a iniciátor akce Vladimír Koudelka.

Foto: Hana Tománková

Během pondělního odpoledne představili svůj program krasobruslaři a krasobruslařky z klubů VSK Technika a Skating Club Brno. Sólové vystoupení předvedli juniorský mistr republiky Petr Kotlařík, žákovská mistryně republiky Markéta Sukupová a další talenty z oddílu TJ Stadion Brno. „Smyslem Velikonoc na ledě je kromě pomoci potřebným také snaha ukázat dětem pozitivní vzory a motivovat je k bruslení a sportu obecně,“ říká Koudelka.

Foto: Hana Tománková

Vystoupili také handicapovaní sportovci, kteří spolupracují s Nadačním fondem Emil. Tento fond pomáhá handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat a překonávat tak vlastní bariéry.

Foto: Hana Tománková

Událost navštívily významné krasobruslařské osobnosti. Podívat se přišel Karol Divín, vítěz stříbrné medaile na olympiádě z roku 1960. Nechyběl ani mistr světa v krasobruslení sportovních dvojic René Novotný. „Největším přínosem této akce je, že spojuje krasobruslařskou rodinu napříč generacemi,“ komentoval událost Jaroslav Suchý, mistr republiky z roku 1995 a brněnský radní pro sport. 

Foto: Hana Tománková

Programovou část odpoledne zakončil velikonoční tanec v podání dětí z oddílu TJ Stadion Brno.

Foto: Hana Tománková

Poté mohli diváci nazout brusle, obléknout masku a zapojit se do karnevalu na ledě.

Klíčová slova: krasobruslení, Velikonoce, karneval, benefice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.