14.11.2014 20:07


Fotbalový svět božskosti

Autor: Klára Čápová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

My sportovní fanoušci míváme selektivní paměť. Pro jeden rozhodující gól nebo geniální přihrávku dokážeme odpustit a zapomenout na ledasco. A fotbalisté to vědí. Zvláště jejich dost rozšířený druh, fotbalista jsembožíavímto. Jak jinak si vysvětlit to, co dennodenně předvádí, když zrovna neběhají po trávníku? Ale nechci jim křivdit. Možná se vypočítavě nespoléhají na lásku fanoušků k fotbalu, možná jsou prostě jenom tak blbí, jak se o nich říká. A žijí si ve svém světě. 

Žít ve světě Jsembožíavímto je paráda. Když se vám v něm zaměstnavatel rozhodne vylepšit pracovní smlouvu, nemusíte mu děkovat a ukazovat svou oddanost. Kdepak. Urazíte se a trváte na tom, že musíte dostat víc než Pepa a jestli ne, tak půjdete o dům dál. Někam, kde si vaší božské osobnosti budou dostatečně vážit a kde vám jako bonus nedají jen blbé Lamborghini! Které stejně za týden rozbijete!Klára Čápová. Foto: Annamária Ondrejková

Narozeniny jsou skvělou příležitostí pro nejrůznější záchvaty dětské ublíženosti. Nedostali jste od šéfů třípatrový dort s vaší podobiznou a věnováním? Nepřijeli až z dalekých ropných krajů a osobně vám ho nedoručili s popěvkem a úsměvem na rtech? To je ovšem vrchol! A ne, nové Lamborghini to nespraví. Chtěli jste přece jen pocítit trochu lidského zájmu! Váš dobrý přítel fotbalový agent vám říká, že u sousedů by s vámi jednali jako s lidmi. Ano, bylo by to poznat i na výplatní pásce, ale o peníze přece nejde.

Ve světě Jsembožíavímto máte hned několik srdcí. Jejich počet je variabilní – záleží na tom, kolik klubů o vás projeví dostatečný zájem a kolikrát se vám zachce vyzkoušet si, jak se žije v jiném městě. Už dlouho jste se chtěli podívat do Španělska? Žádný problém – táhne vás tam přece vaše srdce. Odjakživa bylo vaším snem se tam vrátit a... že nebudete pravidelně hrát? Že už pro ně nejste nenahraditelní a nejlepší na světě? Ke slovu se dostává vaše druhé srdce. V Anglii bylo vždycky tak hezky...

V božském světě nemusíte hrát podle pravidel. Když se vám zdá, že cesta k bráně je až moc trnitá, zakopnete o vlastní nohy a v několika efektních piruetách se odporoučíte k zemi. Můžete přidat více či méně procítěné bolestné převalování, podle vlhkosti trávníku a míry slepoty rozhodčího. Za svou snahu budete odměněni příležitostí ukázat, co ve vaší levačce je. A protože talent máte nesporný, dopřejete fanouškům, aby při oslavách vaší geniality zapomněli na předešlé drobné opomenutí toho, co je fair play.

Když se zrovna necítíte na božský výkon, ba ani na výkon „není mi úplně ukradené jestli vyhrajeme a nemyslím jen na to, jak se naložím do své nové vířivky“, nevadí. Nemusíte běhat. Ploužení se po hřišti je v pořádku. Nebudete přece pro váš tým, což je stejně banda průměráků, jezdit po zadku, jak by řekl klasik. Fanoušci, kteří celý měsíc šetřili na drahé vstupenky, aby vás mohli vidět naživo, budou určitě poctění pohledem na nezúčastněné vyklusávání. Kdo by vás neobdivoval? Kdo by vám neodpustil? Jste boží. A víte to.

Klíčová slova: fotbalisti, božský, Lamborghini

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.