20.05.2016 18:11


Fotbalové Záhorovice sehrály přátelský zápas se Slováckem

Autor: Marek Janoš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Fotbalový tým okresní soutěže ze Záhorovic narazil v rámci projektu Kopeme za fotbal na elitní profesionály 1. FC Slovácko. Ligový klub do utkání kromě fotbalistů z nejvyšší soutěže nasadil také ostřílené veterány a členy realizačního týmu. Profesionálové nakonec zvítězili 5:3, výsledek ale nebyl důležitý. Oba týmy se bavily fotbalem, stejně jako více než stovka diváků. Do zápasu nastoupil i kanonýr Libor Došek, který se minulý týden rozloučil s kariérou fotbalového hráče.

Záhorovice - Záhorovice jsou malebná obec na Uherskobrodsku čítající něco málo přes tisíc obyvatel. Místní fotbalový klub hraje okresní soutěž. Hráči jsou samozřejmě amatéři, kteří si chodí za hrát po práci či po škole. Přesto se ve čtvrtek utkali s prvoligovými fotbalisty ze Slovácka. Ti v sobotu zakončili sezónu vítězstvím s pražskou Duklou. Zápas se uskutečnil díky projektu Kopeme za fotbal, který zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky ve spolupráci se společností Gambrinus.

Utkání provázela příjemná a přátelská atmosféra. Na straně Slovácka oblékl dres například bývalý obránce Jan Palinek, masér týmu Radek Smolčák nebo trenér Svatopluk Habanec. Zápas nabídl i kuriózní situace. Třeba když si záložník Vlastimil Daníček vyměnil na pár minut funkci s pomezním rozhodčím. „Viděl jsem na lajně mladého kluka, tak jsem si říkal, že by pro něj mohl být zážitek si s námi zahrát,“ vysvětlil hráč Slovácka. „Konečně někdo pískal dobře,“ dodal se smíchem. „Byl to super zážitek, užili jsme si to. Jde vidět, že kluci mají natrénováno,“ komentoval zápas hráč Záhorovic Petr Dvořák.

Klíčová slova: fotbal, okres, Záhorovice, Slovácko, Kopeme za fotbal

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.