16.05.2020 13:15


Fotbalisté Blanska mohou i přes předčasný konec sezóny postoupit do druhé ligy

Autor: Tadeáš Mima | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

I když nedohráli sezónu kvůli koronaviru, stále mají šanci na úspěch. Možnost postupu fotbalistů jihomoravského Blanska do druhé ligy zavisí na výsledcích profesionálních soutěží. 

FK Blansko stále může postoupit do druhé ligy. Zdroj: Josef Kratochvíl

Jihomoravský kraj – Blansko letos první rok nastupovalo ve třetí nejvyšší lize a dostalo se do čela tabulky. Sezónu ale předčasně ukončila pandemie koronaviru a v Česku bude pokračovat pouze první a druhá liga. Právě výsledky profesionálních soutěží rozhodnou, jestli jihomoravský tým navzdory chybějícím zápasům postoupí.

Opětovný start první a druhé ligy si odhlasovaly kluby v úterý na grémiu Ligové fotbalové asociace. „Musím říct, že jsem tomu věřil. Argumenty pro dohrání sezóny jsou z mého pohledu tak silné, že nelze najít výraznější argumenty proti,“ řekl ČTK předseda asociace Dušan Svoboda. Soutěže se rozběhnou od pondělí 25. května.

Pokud se druhá liga dohraje podle plánu a na spodních dvou pozicích skončí aspoň jeden moravský tým, Blansko postoupí. A to i ve své nováčkovské sezóně a přesto, že mu chybělo šestnáct zápasů. „Stojím si za tím, že mužstvo má sílu, kvalitu a charakter. Proto mě mrzí, že jsme to nemohli dokázat na hřišti,“ uvedl manažer klubu Zbyněk Zbořil. Současně ale uznal, že v době zrušení třetí ligy nebyl fotbal prioritní. 

Oznámení o dalším vývoji fotbalové sezóny. Zdroj: Facebook FK Blansko

Na sestupovém místě druhé ligy zatím figurují Vítkovice, což Blansku vyhovuje. „Uvidíme, jak situace dopadne. V klubu děláme kroky, aby nás možnost postoupit do profesionální soutěže překvapila co nejméně,“ sdělil Zbořil. Klub proto pracuje například na vylepšení zázemí, aby dostal licenci na druhou ligu. „Po postupu by se případně nově hrálo na Sportovním ostrově, který po několika úpravách splňuje požadavky,“ podotkl.

Blansko by ale muselo přivést i nové trenéry a funkcionáře, zajistit lepší péči hráčům a podobně. „Na druhou stranu je to obrovská výzva a reklama pro město i okolí. Fotbal neděláte pro sebe, jde o zábavu pro lidi. Také v této oblasti se musí servis pro fanoušky jednoznačně zkvalitnit,“ přiblížil manažer. Pokud se fotbalové soutěže dokončí bez problémů, mělo by být o postupujících týmech jasno do úterý 7. července.

Klíčová slova: FK Blansko, fotbal, Jihomoravský kraj, druhá liga, postup

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.