08.03.2020 20:28


Florbalisté Bulldogs podruhé porazili Havířov, od semifinále je dělí jediná výhra

Autor: Tadeáš Mima | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Bez porážky zůstávají po neděli florbalisté Bulldogs Brno v play-off první ligy. Ve druhém zápase čtvrtfinále uspěli nad Torpedem Havířov 3:2, k postupu do další fáze jim tak chybí poslední výhra.

Audio

    Rozhovor s obráncem Janem Vojtíškem (Bulldogs Brno)
         
    Autor: Tadeáš Mima

Jan Vojtíšek z Bulldogs Brno před gólem na 1:0. Foto: Tadeáš Mima

Brno – Druhé vítězství ve čtvrtfinále první ligy si připsali florbalisté Bulldogs Brno. Soupeře z Havířova zdolali 3:2 a přiblížili se postupu do semifinále. Aby se jim to podařilo, musí nad Torpedem bodovat ještě potřetí.

V první třetině byli mírně lepší Bulldogs, za které dal úvodní gól duelu Jan Vojtíšek. Těsné skóre platilo i na začátku druhé části hry, kdy si Brno hlídalo náskok 2:1. Havířov si potom však vybojoval přesilovku a hosté vyrovnali díky brance Matěje Černého. Zdálo se, že prostřední pasáž skončí nerozhodně, jenže vteřinu před pauzou skórovali Bulldogs a opět Torpedu odskočili.

Do třetího dějství šel Havířov s velkým nasazením. Gólman Brna Rudolf Turiak ale pochytal všechny šance soupeře a pomohl svému týmu k vítězství 3:2. Jihomoravští hráči tak vedou ve čtvrtfinále 2:0 na zápasy a chybí jim poslední výhra, aby pokračovali do semifinále.

Podle útočníka hostů Martina Šulce to byl dramatický duel. „Bohužel rozhodl trochu smolný gól, který podle mě padl možná už chvilku po siréně. Nicméně na časomíru jsme neviděli, protože jsme ji měli za sebou nad střídačkami,“ uvedl. Zároveň ale ujistil, že do dalšího střetnutí půjde Torpedo opět v plné síle.

Vojtíšek viděl zápas jako tvrdý boj. „V minulém utkání jsme jim dali rychlé góly a poslali je brzy k zemi, což se tentokrát úplně nestalo,“ porovnal brněnský obránce. O to více si však vítězství cení a přeje si, aby Bulldogs uspěli i příště. „Bude to asi dost podobné jako dnes. Možná zase padne více branek za sebou a bude se nám hrát mnohem lépe, ale bude to bitva,“ doplnil Vojtíšek.

Třetí utkání série Brno – Havířov se uskuteční v sobotu 14. března v Havířově. Pokud Bulldogs nepotvrdí postup do semifinále, odehraje se o den později na stejném místě čtvrtý zápas.

Klíčová slova: Bulldogs Brno, Torpedo Havířov, Brno, první liga mužů, florbal, sport, play-off, čtvrtfinále

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.