30.04.2020 18:01


Firmy pomáhají v boji proti koronaviru. Darují postele, matrace či poukazy

Autor: Marie Červenková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Postele, matrace či trvanlivé potraviny věnují firmy na pomoc Brnu a jeho institucím v boji s pandemií Covid-19. Do brněnských nemocnic, domovů pro seniory a dalších ústavů pak poputují pračky a sušičky. Zdravotníkům chtějí některé firmy poděkovat poukazy do restaurací, kadeřnictví nebo wellness center.

Ilustrační foto: Lékaři bojují s koronavirem. Zdroj: Pexels

Brno – Firmy po celém Česku pomáhají v boji s koronavirovou pandemií. Své produkty darují městům, nemocnicím a sociálním zařízením. Nabízí postele, pračky a sušičky, poukazy do restaurací, kadeřnictví nebo welness center. Lidé mohou také pomoci, například příspěvkem do veřejných sbírek. 

Brno původně poptávalo postele do záložní nemocnice v areálu brněnského výstaviště. S jejím zprovozněním město počítá v případě, pokud by kapacity běžných nemocnic pro hospitalizaci nakažených nemocí Covid-19 nestačily. Postele, matrace a lůžkoviny nakonec věnoval městu obchodní řetězec IKEA. „Tak jako mnoho jednotlivců a společností, i my jsme se v současné mimořádné situaci rozhodli pomoci a naplnit tak náš závazek o pozitivním přínosu pro města, kde působíme,“ uvedl manažer pro trvalou udržitelnost společnosti IKEA Vladimír Víšek.

Prvních patnáct postelí a lůžkovin od obchodního řetězce putovalo přes příspěvkovou organizaci Centrum sociálních služeb do ubytovny v Železniční ulici. Ta nyní slouží jako karanténa pro lidi bez přístřeší. „Dalších sto lůžek včetně přikrývek, polštářů, povlečení a přes sto třicet matrací je v našem skladu zřízeném pro krizové situace a můžeme je kdykoli využít,“ popsala v tiskové zprávě primátorka Brna Markéta Vaňková.

Postele věnovalo také nákupní středisko Avion Shopping Park Brno. „Ačkoli se situace s nákazou zatím vyvíjí dobře, připravujeme se i na možné horší scénáře. Záložní nemocnice může mít kapacitu až tři sta míst. Karanténní prostory v židenických kasárnách by pak mohly pojmout až sto padesát osob. Proto vítáme také dar padesáti postelí od vedení nákupního centra,“ dodala Vaňková. Avion zajišťuje i dodávky trvanlivých potravin. Zásoby mohou využít lidé bez přístřeší a sociálně znevýhodnění. Obchodní centrum v průběhu nejbližších dnů zajistí konzervy, paštiky, instantní polévky či těstoviny.

Prodejci elektroniky pomáhají výzvou Spolu pomůžeme víc v boji proti nákaze. Firma Datart darovala z každé dubnové objednávky dvacet korun na nákup setu pračky a sušičky. Do českých nemocnic, domovů pro seniory a dalších ústavů pečující o seniory a znevýhodněné osoby lidé díky výzvě poslali téměř šedesát setů pro praní látkových roušek. V Brně pračku a sušičku obdržela například Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u svaté Anny nebo Domov svaté Ludmily pro seniory v Brně-Židenicích.

Portál Slevomat spustil netradiční solidární sbírku Díky zdravotníkům. Ta slouží jako poděkování českým lékařům, sestřičkám a záchranářům. Zároveň pomáhá malým podnikatelům. Z vybraných peněz portál nakoupí poukazy do restaurací, kadeřnictví, wellness center a hotelů. Firma očekává, že takto vybere až jeden milion korun. „Jakmile situace poleví a tyto podniky budou zase otevřené, vezmeme vouchery a jménem našich zákazníků je doručíme přímo do rukou lékařů, zdravotních sester a záchranářů, ” vysvětlil v tiskové zprávě ředitel portálu Slevomat Ladislav Veselý.

Klíčová slova: Ikea, koronavirus, obchodní centrum, covid-19

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.