12.04.2015 16:10


Finále na dosah. Házenkáři Králova Pole získali mečbol

Autor: Havel Adam | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Udrželi domácí neporazitelnost a získali pomyslný mečbol. Házenkáři Králova Pole v sobotu i v neděli dopoledne přehráli svého soupeře z Lovosic a v semifinálové sérii hrané na tři vítězná utkání vedou 2:0. Zisku druhého bodu předcházela klíčová porada před závěrečnou pětiminutovkou, ve které Brňané zaznamenali rozhodující náskok a zvítězili 30:28. O den dřív 24:20. O postup zabojují už v sobotu 18. dubna na hřišti Severočechů.

Audio

    Rozhovor s Jozefem Hantákem.
         
    Autor: Adam Havel

Brno – Královopolští házenkáři vedou v semifinále extraligového play-off 2:0 na zápasy. Před sebou mají poslední krok k postupu do finále. „Řada je na soupeři. Opadl z nás tlak, můžeme hrát v klidu. To ale neznamená, že spoléháme na případný pátý domácí zápas. Chceme sérii ukončit co nejdřív,“ uvedl brněnský hráč Jozef Hanták, který už jednou získal český titul s týmem Karviné. „Nejedeme rozhodnout utkání v prvních deseti minutách. Čeká nás další těžký zápas, ale svoji hrou je můžeme porazit i potřetí,“ doplnil.

Právě na něm a dalších zkušených házenkářích Brňané nyní staví své finálové ambice. V nedělním zápase vstřelil Hanták pět branek, ale oproti jiným utkáním jej trenér Andrej Titkov tolik nevytěžoval. „Často mě zdvojovali a dávali si na mé akce pozor. Ze čtyř střel mi nepadla žádná branka, tak jsem si sedl na střídačku, abych se podíval, jak hrají. Zápasy se lámou ve druhém poločasu, čehož jsem následně využil,“ popsal Hanták.

DRUHÁ VÝHRA. Brněnští házenkáři vyhráli i druhý domácí zápas a v semifinálové sérii proti Lovosicím vedou 2:0. Příští víkend se obě mužstva přesunou do Čech. Foto: Adam Havel

Ve druhém zápase semifinálové série se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Po prvních třiceti minutách sice vedli hosté, ale na konci se podruhé o víkendu radovali Brňané. „V neděli jsme hráli s větším nasazením oproti prvnímu duelu. Měli jsme sice dobré vstupy do obou poločasů, na konci ale domácí nastříleli víc gólů a porazili nás,“ zhodnotil utkání lovosický trenér Vladimír Šuma.

Zatímco hostující kouč už musí přemýšlet nad taktikou do třetího zápasu, který může být pro lovce poslední, ten brněnský se radoval ze získaného mečbolu. „Jsem rád, že jsme vyhráli utkání, i když jsme ztráceli. Chvíli trvalo, než jsme se dostali do správného tempa, pak jsme si však užili poměrně klidný konec,“ sdělil Titkov.

Tím připomněl svůj lišácký počin, když v pětapadesáté minutě za vyrovnaného stavu vzal pro svůj tým oddechový čas. Po něm Jihomoravané utekli soupeři dvěma rychlými brankami. „Dostali jsme pokyn, ať v útoku zbytečně neblázníme. Celý zápas jsme odpracovali, měli jsme si v klidu připravit pozice a neztrácet balony. Přesně to se nám povedlo,“ kvitoval trenérovo rozhodnutí Hanták.

Královo Pole tedy po víkendu vede 2:0 v semifinále. Další utkání je na pořadu nadcházející víkend, přičemž série se stěhuje na sever Čech. Případný rozhodující pátý zápas se odehraje v Brně 22. dubna.

Handball KP Brno – A.S.A. Město Lovosice 30:28 (15:16)

Nejlepší střelci: Hanták 5, Aspridis 5/1, Zima, Dostalík, Koubek po 4 – Hes 7/1, Motl, Jonáš po 5, Klimt 4. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/3. Vyloučení: 1:1. Diváci: 825. Stav série: 2:0.

Klíčová slova: házená, Královo Pole, play-off, semifinále, Brno, Lovosice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.