16.05.2014 14:21


Filmový festival Fakulty informatiky ovládla Výjimka v překladu


Autor: Vendula Gregorovičová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity včera pořádala již čtrnáctý ročník filmového festivalu krátkých studentských filmů. Vítězem putovní sošky za nejlepší film se v konkurenci čtrnácti dalších snímků stala komedie Jana Patera Výjimka v překladu.

Diváci při vstupu obdrželi knížky s popisky filmů a hlasovacími lístky. Foto: Vendula GregorovičováBrnoFakulta informatiky hostila již počtrnácté filmový festival, na kterém představili svou tvorbu studenti předmětů z katedry počítačové grafiky a designu. Večer zahájil děkan Michal Kozubek. Do přípravy se zapojili studenti z více fakult Masarykovy univerzity a také studenti Janáčkovy akademie múzických umění. Výsledkem jejich dvousemestrálního snažení pak byla právě projekce na včerejším festivalu. 

Diváci zhlédli celkem dvaadvacet snímků, z toho patnáct soutěžních. V hlasování pak mohli zvolit své favority. Kromě diváků hlasovala i odborná porota, složená především z vyučujících Fakulty informatiky. Diváci i porota se nakonec shodli a odměnili prvním místem komedii Výjimka v překladu o porozumění slovenskému jazyku. „Dneska se tu promítala spousta skvělých filmů, vůbec jsem to nečekal,“ okomentoval své vítězství student aplikované informatiky Jan Pater.

Někteří diváci však nebyli s výběrem prvního místa spokojeni. „Mnohem víc se mi líbil film Energy, byl daleko vtipnější, humor ve Výjimce mi přišel dost prvoplánový,“ postěžovala si jedna z návštěvnic festivalu Eva Klimendová. Snímek Energy vybojoval mezi diváky druhé místo, porota jej zařadila na třetí.

V závěru večera organizátoři akce slíbili pokračování festivalu i v dalších letech. Filmy na festival může přihlásit kdokoliv, většina snímků však vychází z dílny předmětů Základy filmové řeči a Produkce audiovizuálního díla, které si mohou zapsat i studenti mimo mateřské obory. 

Klíčová slova: filmový festival, Fakulta informatiky, FFFI, Masarykova univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.