16.01.2021 18:50


Festival Colours of Ostrava je letos znovu ve hře

Autor: Tereza Bartůšková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Minulý ročník známého českého hudebního festivalu Colours of Ostrava se musel kvůli koronaviru zrušit. Místo něj se uskutečnil NeFestival, zmenšená verze co se týče návštěvníků, interpretů i dalších položek v programu. Letos je však původní akce zpátky ve hře a s ní i většina loňských interpretů.  

stage v areálu Vítkovických železáren; autor: Kristián KaliankoOstrava - Český hudební festival Colours of Ostrava letos bude. Akce, na které se každé léto sejde široká paleta domácích i zahraničních hudebníků, se loni poprvé od svého založení neuskutečnila. Tisíce návštěvníků tak muselo zatnout zuby, uschovat si svoji vstupenku a na své oblíbené interprety počkat ještě několik měsíců. Teď už jim zbývá vydržet jenom do července a dočkají se víc než rok slibovaných zážitků.

Organizátoři se snažili takzvané headlinery a mnoho dalších vystupujících zachovat do letošního přesunutého devatenáctého ročníku. Z velké části se to podařilo, z programu však vypadla australská hvězda Tones and I, jelikož tou dobou nebude na evropském turné. „Buď jsme mohli lístky vrátit, nebo si je nechat na nadcházející rok. Já si svůj nechal, ale měl jsem strach, aby se podařilo zajistit ty hudebníky, kvůli kterým jsem si lístek koupil. Jsem rád, že se to povedlo,“ řekl student Masarykovy univerzity Kristián Kalianko.

„Nevzdáváme to a doufáme, že se nám podaří uskutečnit plánovaný loňský program,“ uvedl mluvčí festivalu Jiří Sedlák. V průmyslovém areálu Vítkovických železáren budou vystupovat slavní zahraniční interpreti jako americké duo Twenty One Pilots, indie rocková skupina The Killers, nizozemský DJ Martin Garrix, folkrockoví The Lumineers nebo LP, která na vítkovickém pódiu okouzlila publikum už v roce 2017. Na seznam koncertů přibylo osmadvacet nových či znovu potvrzených zahraničních kapel. Spolu s nimi vystoupí nadějní hudebníci české i slovenské scény. „Minule jsme udělali alespoň NeFestival pro tisíc návštěvníků. I letos bereme v potaz, že by nás znovu mohla nějaká opatření limitovat. Proto pracujeme s dalšími dvěma nebo třemi variantami,“ dodal Sedlák. 

Multižánrový festival Colours of Ostrava se koná už od roku 2002. Po deseti letech se přesunul do průmyslového areálu dolních Vítkovic. Akce za dobu svého působení získala několik českých i evropských ocenění a deník The Guardian jej zařadil na seznam deseti nejlepších festivalů Evropy. Na tomto festivalu mohou lidé kromě hudby zhlédnout také divadelní představení, filmy a diskuse na zajímavá témata. Kromě toho jsou pro návštěvníky připravovány nejrůznější workshopy.

Klíčová slova: festival, Colours of Ostrava, hudba

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.