15.05.2013 19:03


Festival Brno v pohybu láká na sportovní hvězdy i bezplatné zdravotní vyšetření

Autor: Karolína Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Festival zdravého životního stylu Brno v pohybu nabídne tuto sobotu zájemcům pestrý program týkající se sportu, zdraví a ekologie. Jeho organizátoři zvou dětské i dospělé vyznavače aktivního způsobu života na akci, jejíž hlavní část začíná v jednu hodinu odpoledne a je veřejnosti přístupná zdarma.

Brno -  Festival zdravého životního stylu v areálu stadionu na Kounicově ulici nabídne návštěvníkům bohatý program, jehož součástí bude i možnost setkat se s hráči brněnské hokejové Komety, fotbalové Zbrojovky, baseballových Draků nebo rugbyových Dragonů. „Účast přislíbilo jedenáct brněnských sportovních klubů,“ informoval jeden z organizátorů festivalu Michal Blažek. Dále mají účastníci festivalu možnost nechat si téměř zdarma diagnostikovat svůj zdravotní stav. Bezplatné vyšetření zahrnuje měření cholesterolu, okysličení, hladiny cukru v krvi či poměru tělesného tuku a svalové hmoty. Za poplatek sto korun odborníci změří i množství antioxidantů, což jsou látky, které tělu pomáhají zbavovat se zplodin metabolismu. 

Součástí programu je exhibice bojových sportů a bojových umění. Dětští i dospělí účastníci budou mít navíc možnost zúčastnit se soutěží. Mohou si vyzkoušet vstřelit gól profesionálnímu fotbalovému brankáři nebo vyzvat na souboj basketbalistku žabovřeského týmu. Hlavní výhrou je týdenní výpůjčka elektromobilu Smart Ed. Festival se totiž částečně věnuje také tématu ekologie v dopravě. Mezi menší ceny patří lístky na sportovní utkání, vstupenky na VIP tribuny přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis nebo sportovní dresy. Drobnou odměnu má získat také prvních pět set příchozích návštěvníků.

Festival dále nabídne příznivcům zdravého životního stylu pomoc s hledáním vhodné sportovní aktivity. Trenéři a profesionální sportovci budou na otevřených stanovištích odpovídat na dotazy brněnské veřejnosti týkající se možnosti stát se aktivním členem klubu nebo specifik jednotlivých sportů.

„Festivalový program zakončí autogramiáda sportovců, během níž si zájemci mohou říci o podpis hokejistům Komety, nejužitečnější hráčce mistrovství světa basketbalu v roce 2010 Haně Horákové nebo extraligovému fotbalistovi Petru Švancarovi,“ dodal Blažek.

Sportovní exhibice, soutěže, diagnostika zdravotního stavu i setkání s profesionálními brněnskými sportovci spadají do bezplatné části programu. V dopoledních hodinách se ti nejaktivnější návštěvníci mohou zúčastnit také placeného Fitfestu, který povedou zahraniční i tuzemští lektoři různých druhů aerobiku.

Na Festival brněnského sportu, zdraví a ekologie v dopravě se chystají rodiče s dětmi, senioři i studenti. „Akce se plánuji zúčastnit, protože pracuji pro brněnský basketballový tým. Doufám, že se díky ní podaří rozšířit řady našich juniorských týmů nebo alespoň zvýšit návštěvnost zápasů,“ uvedla studentka religionistiky na Masarykově univerzitě Věra Sychrová.

Klíčová slova: Brno v pohybu, sport, zdraví, ekologie v dopravě, brněnské sportovní kluby, diagnostika zdravotního stavu

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.