08.03.2012 20:04


Festival Bonjour Brno představí frankofonní kulturu

Autor: Magdaléna Daňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Degustace francouzských specialit, výstavy, divadelní představení či pétanque. To je pouze skromný výčet aktivit, které osmnáctý ročník festivalu nabízí. Akci pořádá brněnská pobočka Aliance francaise.


Bonjour Brno, Autor: Bonjour BrnoDny oslav a zároveň propagace frankofonní kultury začínají 23. března a potrvají až do 18. dubna na různých místech Brna. První velkou akcí bude divadelní festival frankofonní mládeže s názvem Festivadlo, který se uskuteční ve dnech 23. - 25. března, v Divadle Polárka.

Pokud vás zajímá africký tanec, určitě si nenechte ujít workshop Hra se stíny s konžským  tanečníkem Mauricem Yekou v kongresovém sále divadla Husa na provázku.
Poslední březnový týden se v kině Art budou promítat starší i novější francouzské filmy. Na programu figuruje například Orfeus Jeana Cocteau z roku 1950, loňský hit Tintinova dobrodružství nebo předpremiéra filmu Láska a modřiny čínského režiséra Lou Ye.
V týdnu od 30. března si návštěvníci restaurace La Bouchée, v rámci Gurmánského týdne, budou moci vychutnat nejen speciality lyonské gastronomie.

Bonjour Brno představí také několik výstav. V pobočce Alliance francaise bude ke zhlédnutí přehlídka komiksových prací studentů uměleckých škol CZ.KOMIKS.11. V Café Falk zase výstava Jean Planturuexe, jehož kresby se již třicet let objevují na titulní straně francouzského listu Le Monde.
O komiksu se bude diskutovat také 13. dubna v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Přednášku s názvem Příběh komiksu, povede historik Tomáš Prokůpek a lektorka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Laura Dutillieut.
Pohodovou atmosféru jižní Francie si můžete přijít vychutnat v neděli 15. dubna do parku Lužánky, kde se uskuteční turnaj v pétanque. Vstup je zdarma a veškeré vybavení včetně nezbytného alkoholického nápoje, pastisu, bude k dispozici.

Víceprezidentka Alliance francaise, Alexandra Noubele, na tiskové konferenci upozornila na to, že jakákoliv propagace francouzského jazyka je velmi důležitá vzhledem k tomu, že jej celosvětově začíná vytlačovat španělština.

Více informací a kompletní program naleznete na www.bonjourbrno.cz.

Klíčová slova: Bonjour Brno 2012, kultura, Francie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.