05.12.2014 20:41


Fashion Factory Market láká na setkání s originálními modními tvůrci

Autor: Zuzana Richtrová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Přehlídka současného designu, doplňků a šperků je tento pátek a sobotu k vidění v prostorách sokolského stadionu na Kounicově ulici v Brně. Téměř padesát nezávislých prodejců z České i Slovenské republiky zde prezentuje svoji tvorbu na dvanáctém ročníku Factory Fashion Marketu, který kromě zajímavých a originálních produktů slibuje návštěvníkům i setkání se samotnými tvůrci.

Brno - Trh nezávislé módy, šperků a designu s názvem Factory Fashion Market již podvanácté láká návštěvníky na to nejlepší z české i slovenské nezávislé tvorby. Všech osmačtyřicet prodejců bylo pečlivě vybíráno, přičemž důraz je kladen především na originalitu. Konfekce ani sériová výroba se na trh nedostanou. Organizátoři také sází na přímý kontakt zákazníka s tvůrcem. Lidé tak mohou výrobu šperků či doplňků sledovat na vlastní oči, případně mohou nakoupit i zboží vyrobené přímo na míru. „Ráda nosím ručně vyráběné šperky, které jsou jedinečné a nápadité. Navíc v koupených kouscích nikoho jiného neuvidím,“ pochvaluje si osobitost vystavovaných výrobků Barbora Kubová, která se akce účastní už potřetí.

Přehlídka se koná v Brně v sokolském stadionu v Kounicově ulici od pátku 5. prosince do soboty 6. prosince.

V nabídce stánků převažují kolekce šperků. Návštěvníci si můžou koupit vše od jednoduchých náušnic, přes masivní náhrdelníky až po extravagantní brože. 

Rozdíl mezi jednotlivými výrobky je i v použitém materiálu. Kromě obyčejných ocelových či niklových šperků jsou k vidění také náučnice z fosforeskující hmoty, které září pod UV světlem.

Několik umělců sází také na staré vinylové desky, ze kterých vytvářejí nástěnné hodiny, kabelky nebo přímo na místě vyřezávají jedinečné obrazy.

Na datum konání, které tento rok vychází na svátek svatého Mikuláše, upozorňují svými kostýmy prodejci u stánku s ručně vyráběnými glycerinovými mýdly.

Na nadcházející plesovou sezónu se můžou návštěvníci vybavit u stánku s kravatmi, motýlky a jinými látkovými ozdobami na krk. Komu se nechce vybraný výrobek zkoušet přímo, může se na výsledný vzhled podívat na fotce.

Komu ale přijde látková forma příliš fádní, může sáhnout po motýlku ze dřeva a přírodní vzhled doladit i dřevěnými manžetovými knoflíčky nebo peněženkou.

Hlavním cílem organizátorů je, aby návštěvníci poznali tvůrce osobně. Někteří z nich si proto přinesli potřebné nářadí a své umění předvádějí naživo. U stánku si tak můžou zájemci počkat i na vyrobení šperku na míru.

Na Factory Fashion Marketu je také velký počet stánků s originální oděvní tvorbou. Zkušební kabinky jsou ale většinou velmi provizorní, nebo úplně chybí. Zákaznice proto musí spoléhat na svůj odhad.

Hned při příchodu do sokolovny čeká návštěvníky dílna, ve které si můžou sami vyrobit připínací placku.

Komu se však do workshopu nechce, může si vybrat z už hotových výrobků u sousedních stojanů.

Klíčová slova: Factory Fashion Market, ruční tvorba, originální výrobky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.