07.11.2013 09:54


Fascinaci světem lidem nabízí Týden vědy a techniky

Autor: Tereza Paďourová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Přednáška o zlatě, antarktických výzkumech nebo policejních potápěčích, výstava starých atlasů či exkurze do matematického ústavu. To vše a daších pět set akcí mohou zájemci navštívit od začátku listopadu na Týdnu vědy a techniky. Již potřinácté akci pořádá Akademie věd České republiky.

Brno – Mottem festivalu pro tento rok je Fascinace světem. „Svět je plný pozoruhodných jevů, úkazů, nejasností a my se stále ptáme po jejich podstatě, příčinách a zkoumáme jejich důsledky. Věřím, že odpovědi na nejasné otázky lidé najdou právě na našem festivalu,“ uvedl předseda Akademie věd Jiří Drahoš.

Letošní ročník rozšiřuje své obzory i za hranice České republiky. K odborným přednáškám pořadatelé totiž zajistili několik zahraničních vědců. Dále mají lidé možnost navštívit exkurze, vědecké kavárny, semináře, filmové dokumenty, nebo nahlédnout na vědecká pracoviště, a to až do 15. listopadu. Dny otevřených dveří pořádá padesát ústavů Akademie věd. „Festival chce představit pokud možno všechna odvětví vědy, proto se akce vybírají tak, aby byly vyváženě zastoupeny všechny vědecké obory,“ řekl marketingový manažer Radek Rejchrt. 

V budově Akademie věd pořadatelé připravili sedm interaktivních expozic. „Festival se nadále rozšiřuje i do dalších netradičních míst jako například obchodní centra, kde na návštěvníky čekají výstavy a workshopy,“ dodal Rejchrt. 

Nejvíce akcí se koná v Praze, Brně, Ostravě a Českých Budějovicích. Dále také v každém krajském městě  a na mnoha dalších místech. „Přišli jsme se s vnukem podívat na výstavu Vynálezci a vynálezy. Malého zajímá všechno nové a díky téhle akci se může hodně naučit,“ sdělil návštěvník výstavy Josef Pekař. Některé z pražských přednášek jsou k vidění on-line. Po skončení přenosu záznam pořadatelé uloží do archivu, kam mohou zájemci zpětně nahlédnout.

Vstup na festival je zdarma. Na některé přednášky se však musí návštěvníci z kapacitních důvodů předem zaregistrovat na webových stánkách www.tydenvedy.cz.

Klíčová slova: Týden vědy a techniky, přednášky, výstavy, krajská města

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.