10.05.2013 14:03


Farmáři budou nabízet své produkty v Židenicích

Autor: Tomáš Kára | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V brněnské městské části Židenice se už poněkolikáté sejdou regionální pěstitelé, chovatelé a výrobci, aby představili své produkty všem návštěvníkům.

Brno – Nejen obyvatelé Židenic budou mít už v sobotu 25. května další šanci nakoupit od lokálních výrobců nejrůznější produkty, jako je sezónní zelenina, drůbež, ryby, mléčné výrobky nebo třeba bylinky a koření. Farmářské trhy v Židenicích se konaly poprvé v tomto roce už 20. dubna a podle slov místostarosty Židenic Jiřího Nesiby byl zájem veliký. „Díky patří všem, kteří se podíleli na přípravách, ale i těm, kteří se zúčastnili a nakoupili,“ řekl Nesiba a dodal, že se těší na pokračování trhů v květnovém termínu. Nicméně farmáři do Židenic zavítají znovu také na podzim, a to 14. září, 19. října a 9. listopadu. Farmářské trhy v Židenicích se konají vždy na parkovišti v Jamborově ulici od devíti do čtrnácti hodin.

Návštěvníci farmářských trhů budou mít rozhodně z čeho vybírat, protože účast potvrdilo už zhruba patnáct prodejců. Řada z nich míří do Židenic nejen prodat své výrobky, ale je to pro ně i možnost, jak se osobně setkat s potenciálními zákazníky. „Na prvních trzích jsme vyprodali vše, co jsme s sebou přivezli. Bereme to jako cestu k propagaci naší firmy a získávání nové klientely,“ uvedla Simona Číhalová, jejíž firma na trzích nabízí drůbež z vlastního chovu. Připraven je i doprovodný program v podobě cimbálové muziky, občerstvení nebo skákacího hradu.

Farmářské trhy se ovšem nekonají pouze v Židenicích, ale jsou oblíbené po celé České republice. Od jara do podzimu pravidelně farmáři a lokální výrobci využívají těchto možností přímého prodeje a propagace. V Brně je možné navštívit například také farmářské trhy v městské části Slatina, jejichž nejbližší termín je již tuto sobotu 11. května, nebo dále trhy v Kotlářské ulici či na Římském náměstí. Více informací včetně otevírací doby jednotlivých trhů jsou uvedeny zde. Nedočkavci mohou využít denních prodejů na Zelném trhu.

Klíčová slova: farmářské trhy, Židenice, regionální výrobci

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.