19.12.2017 23:15


Fanoušci elektronického sportu, blýská se na lepší časy

Autor: Jakub Sekanina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Tento víkend měli čeští a slovenští fanoušci elektronického sportu šanci obdivovat nejlepší týmy ve strategické hře League of Legends a střílečce Counter Strike GO. Svitavská Fabrika tak již po šesté uvítala stovky fanoušků v rámci akce Hitpoint Finals 13, ať už se přišli podívat na zápasy, kostýmy nebo jen nasát atmosféru ne nepodobnou třeba hokejovému zápasu.

Svitavy – Tuto neděli se ve Svitavách rozhodlo o vítězi československé ligy v elektronických sportech, Hitpoint Masters. Po celý víkend zde mohli fanoušci pozorovat ty nejlepší tuzemské týmy a jejich výkony ve hrách League of Legends (LoL) a Counter Strike: Global Ofensive (CS GO). Událost pořádala organizace Hitpoint.cz, po které akce nese své jméno.

Jakub Sekanina

Svitavská Fabrika, která byla místem konání celé akce se na tyto dva dny zaplnila fanoušky počítačových her, šikovných umělců v kostýmech a nejlepšími „digitálními atlety“ z Česka a Slovenska. Fanoušci, zejména ti mladíš, se zde mohli setkat i s několika YouTubery, jako teřba s Pavlem Mikešem, který na internetu vystupuje pod přezdívkou Herdyn. 

Herdyn byl také jedním z největších lákadel celé události. Tento dvojnásobný mistr České republiky v League of Legends se rozhodl vrátit se na profesionální scénu a se svým týmem se probojoval až do semifinále a mohl si tak naposledy zahrát na pódiu před rozvášněným publikem svitavské Fabriky. Při jeho cestě za dalším titulem nebo alespoň medailí se přišla podívat velká část jeho fanoušků a skandování slova „Herdyn“ museli snad slyšet až na kraji města. „Mám Herdynovo úplně první tričko, jsem fanoušek už hrozně dlouho a doufám že alespoň urve nějakou medaili,“ pověděl nám nadšeně jeden z mladých fanoušků, Jan Šafář.

Naděje fanoušků Herdynova týmu „Play With Soul“ se však rozpadly v prach. Jejich favorit totiž nepostoupil do finálového zápasu proti týmu eSuba a v neděli se měl střetnout s druhým poraženým, týmem Extatus v boji o bronzovou medaili. Ani v této sérii však favorizovaný tým svou šanci nevyužil a výsledek 2:0 pro Extatus ho tak poslal na čtvrté místo. „Byl to poslední zápas mojí profesionální kariéry“ prozradil Herdyn ještě než se usadil za počítač. „Zamrzí to, ale přijeli jsme si sem hlavně zahrát, medaile by byl jen příjemný bonus,“ dodává  Ve finálovém zápase se tak střetly týmy eSuba a Inside Games.  I zde předpovědi selhaly a jasný favorit, tým eSuba prohrál 2:0 proti svému soupeři.

Jelikož akce trvala celý víkend a zápasy se nehrály nonstop, měli návštěvníci v mezičasech možnost zahrát si na počítačích zapůjčených sponzory, podívat se na nejnovější produkty z oblasti herních počítačů nebo utratit své kapesné za sběratelské předměty. Po celou dobu také po Fabrice procházely takzvané „Hitpoint girls“, neboli čtveřice velmi pohledných mladých dam ve velmi krátkých šatech. Neloužily však jen jako ozdoba, byly to právě tyto dámy kdo předával poháry vítězům a asistoval Ondřeji Báčovi, zakladateli Hitpoint.cz při doprovodném programu.

 

Klíčová slova: League of Legends, E-sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.