05.05.2011 09:53


Fakultu sociálních studií čeká fotbalový turnaj

Autor: Veronika Pořízková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Stanislav Bogdanov je jedním z vítězů loňského turnaje O pohár FSS. První místo získal v týmu s netradičním názvem CFC nad 15 a pod 30 nejdeme. Do boje se chystají i letos. Jejich plánem je obhájit vítězství a mít tak podruhé svůj název vyrytý na putovním poháru.

Brno – Do zítřka mohou zájemci posílat přihlášky do tradičního fotbalového turnaje Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, který se koná od 9. do 11. května na Kraví hoře. Zúčastnit se může ale jen prvních šestnáct přihlášených týmů. Protože se jedná o turnaj fakulty sociálních studií, všichni hráči musí být jejími studenty, zaměstnanci nebo absolventy.

Fakulta sociálních studií. Foto: Veronika Pořízková.Turnaj je otevřený všem bez rozdílu věku nebo pohlaví, hrát mohou profesionálové i amatéři. „Nijak speciálně jsme v loňském roce netrénovali, a přesto jsme vyhráli. Ze sedmičlenného týmu byli fotbalisti jen dva, ostatní se věnují jiným sportům nebo sportují spíše pasivně u televize, což může pomoci v taktice hry,“ potvrdil člen vítězného družstva loňského turnaje O pohár FSS Stanislav Bogdanov.

Fotbalový turnaj má na fakultě sociálních studií dlouhou tradici. „Co vedlo první organizátory k uspořádání turnaje, to můžu jen domýšlet, protože se letos koná již podesáté,“ uvedl jeden z organizátorů letošního ročníku Jaroslav Procházka.

Kromě zkušených týmů z předchozích let se turnaje zúčastní i nováčci. „Jsem na fakultě prvním rokem a společně s ostatními lidmi z mého oboru jsme se sešli jako výborná parta, takže fotbalový turnaj nám přišel jako skvělý nápad,“ řekl student psychologie Lukáš Režňák.

Podle slov organizátorů je fotbalový turnaj mezi ostatními fakultami Masarykovy univerzity výjimkou, nebo o něčem podobném neslyšeli. Fakulta sociálních studií ho však podporuje. Účast pedagogů a jiných zaměstnanců školy není výjimkou. Nad letošním ročníkem převzal záštitu děkan fakulty Ladislav Rabušic.

O oblibě turnaje svědčí i to, že se ho hráči účastní opakovaně. „Myslím, že je to výborná myšlenka. Letos se budu účastnit už počtvrté, vždy to má skvělou atmosféru,“ doplnil Bogdanov. Ten se i s Režňákem shoduje na tom, že by uvítali rozšíření turnaje i o další sporty.

Letos se koná turnaj O pohár FSS již podesáté. Loňským vítězem se stal tým CFC nad 15 a pod 30 nejdeme. Na druhém místě skončil tým Fuck of Gender a bronz patřil družstvu Hula Hula. Zprávu z loňského ročníku si můžete přečíst zde.


Registrovat se do turnaje je možné do pátku 6. května do 15:00 na e-mailové adrese turnajfss2011@seznam.cz. Do přihlášky je nutné napsat název týmu a jména a UČA jednotlivých hráčů. V jednom týmu hrají čtyři hráči a brankář, přihlásit se mohou i náhradníci.

Další informace jsou přístupné na Facebookové stránce turnaje.


Klíčová slova: O pohár FSS, Fakulta sociálních studií, fotbalový turnaj

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.