13.03.2016 17:18


Fakulta sociálních studií už má také svůj oficiální ples. Doufáme, že se z toho stane tradice, říká organizátorka

Autor: Michaela Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Na vysokých školách skončilo zkouškové období a přichází sezóna fakultních plesů. Na slavnostní událost se mohou těšit studenti filozofie, práva, přírodních věd, sportovních studií a letos poprvé i studenti fakulty sociálních studií, který až doposud svůj oficiální ples neměli. Oficiální ples pořádají čtyři studentky s podporou proděkanky fakulty.

Brno – Studentky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně pořádají ples, který se bude konat v kulturním domě Semilasso 17. března. Jde o oficiální ples Fakulty sociálních studií podpořeným proděkankou. Hrát bude živá kapela Meteor z Prahy. Návštěníci se mohou těšit na bohatý program. „Doporučený dress code je creative black tie,“ sdělila jedna z organizátorek akce Michaela Částková.Oficiální plakát

Po kolikáté se ples koná?

Letos se koná úplně první ročník, navazujeme na Ples 4. patra, který studenti pořádali před dvěma roky.

Jak vznikla myšlenka jej zorganizovat?

Dvě slečny, které organizovaly ples 4. patra, měly velkou radost z úspěchu akce a všimly si, že naše fakulta nemá reprezentativní ples jako třeba filozofická nebo právnická, tak se v tom začaly více angažovat. Hledaly další lidi na pomoc a nakonec jsme na to čtyři. Máme podporu od proděkanky Lenky Waschkové Císařové. Doufáme, že se z toho stane tradiční událost fakulty sociálních studií.

Všechny organizátorky jsou tedy studentkami fakulty sociálních studií?

Ano, všechny studujeme na této fakultě, ale každá z nás je studentkou jiného oboru.

Pro koho je ples určený?

Pro všechny, kteří mají s FSS nějaký vztah. Tedy nejen pro profesory, současné i bývalé studenty, ale i pro jejich kamarády a známé. 

Je nějaký dress code?

Je to reprezentativní ples, takže není zcela vhodné, vzít si příliš krátké šaty a neformální oblečení. Dress code je creative black tie.

Co nás bude čekat za program?

Celý program ještě nemáme úplně hotový, ale mohu prozradit, že k tanci bude hrát kapela Meteor z Prahy, budou k vidění předtančení různých žánrů. Těšit se můžete i na slosování o různé ceny a sweet bar. Plesu se zúčastní i vedení fakulty.

Na podzim se na Flédě konal ples FSS, v čem bude tento jiný?

Tyto dvě akce jsou velmi odlišné. Už jméno je trochu jiné a rozdílní jsou i organizátoři. Ples FSS organizuje Rádio R. Není to oficiální akce, ale jde spíše o party v maskách. Náš ples je reprezentativní s živou taneční hudbou v plesových šatech.

Kde se dají sehnat vstupenky?

Vstupenky prodáváme mezi schody a vždy informujeme o přesných časech. Mohou se dělat i rezervace. Cena lístků je 200Kč na stání a 250Kč na sezení.

Budou lístky k dostání i na místě?

Ano budou, ale za navýšenou cenu 250 korun.

Klíčová slova: ples, Fakulta sociálních studií

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.