15.12.2015 21:18


Fakulta sociálních studií spouští unikátní projekt sdíleného bydlení na podporu lidí s dětských domovů

Autor: Havelková Lenka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Student MU a mladý člověk opouštějící dětský domov spolu budou sdílet 2+1. A taky se vzdělávat a pracovat. Tak zní cíl nového projektu Symbios, který nyní zahajuje Katedra environmentálních studií Masarykovy univerzity. Organizátoři také spustili crowdfoundingovou kampaň, aby se první sdílené bydlení mohlo uskutečnit co nejdříve.

Brno – Katedra organizuje na podporu tohoto projektu crowdfoundingovou kampaň na portálu Hithit.cz. Kampaň pomáhají organizovat studenti Fakulty sociálních studií. Základní myšlenkou je sdílené bydlení v bytě 2+1, kde bude bydlet student Masarykovy univerzity a mladý člověk, který opouští dětský domov.„Spolupracujeme s městkou částí Brno - střed, se kterou se domlouváme na bytových možnostech. Využijeme také finanční podpory z Evropské unie, případně se obrátíme i na nějakého donora,“ uvedla koordinátorka projektu Petra Bernatíková.

Petra Bernatíková

Projekt je také zaměřen na pomoc při začleňování mladých lidí z dětských domovů do společnosti. „Zároveň bychom chtěli těmto mladým lidem nabídnout práci a to formou již domluvených kaváren, kde by získali svoji první pracovní zkušenost. Inspiraci jsme našli ve Vídni, kde podobný projekt sdíleného bydlení již několik let úspěšně funguje,“ dodala koordinátorka.

Crowdfoundingová kampaň běží zhruba týden a nyní je již vybráno téměř čtyřicet procent z celkové částky.  Celému projektu se katedra společně se studenty věnuje od letošního května. V současné době se jedná o jediný projekt podobného zaměření v České republice.

„Rozhodla jsem se spolupracovat na projektu Symbios, jelikož mě zaujal mezi ostatními projekty, které byly na výběr v rámci předmětu Fundraising. Chtěla jsem také podpořit svoji katedru, jelikož jsem taky studentka environmentalistiky,“ řekla dobrovolnice Markéta Musilová.

 

 

Brno –
Brno –

Klíčová slova: Symbios, katedra environmentálních studií, sdílené bydlení

Fotogalerie

  • Hlas00013.3gp
    Popis: Petra Bernatíková
    Autor: Lenka Havelková.

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.