16.03.2013 13:40


Fakulta pořádá konferenci na téma Český prezident

Autor: Tereza Chaloupková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Aulu Fakulty sociálních studií navštíví politický komentátor časopisu Reflex, specialisté na kandidátské kampaně i odborníci na prezidentské funkce v kontextu střední Evropy. Příští čtvrtek nabízí možnost vytvořit si vlastní názor na lednovou první přímou volbu prezidenta České republiky. V klidu a s odstupem.

Pozvánka na konferenci, zdroj: www.iips.cz

Brno - Mezinárodní politologický ústav spolu s Fakultou sociálních studií a Konrad-Adenauer-Stiftung pořádá celodenní program na téma Český prezident ve srovnávací perspektivě. Diskuze se bude točit kolem průběhu první přímé volby prezidenta České republiky. Ale aby se nemluvilo jen o minulosti, na řadu přijdou i témata budoucí, dotýkající se pravomocí prezidenta jak na území státu, tak ve středoevropské perspektivě.

Účastníky zasedání budou odborníci z Masarykovy univerzity, z Univerzity Karlovy, zástupci z médií a zahraniční hosté. Zvláště zajímavou by mohla pro studenty být Anna Matoušková, která se výrazně podílela na předvolební kampani Karla Schwarzenberga a pro svou přednášku si vybrala téma Metody volební kampaně – vliv amerikanizace. Ze zástupců médií přislíbil účast Bohumil Pečínka z časopisu Reflex, který se bude snažit obhájit nebo vysvětlit důležitost médií jako součásti volební kampaně. Část přednášky, kdy vystoupí Karsten Grabow z berlínské centrály politických analýz a stranických výzkumů, bude v angličtině. 

Celodenní program začíná v 9:00 hodin. Pro účast na přednáškách a diskuzích je nutné se předem registrovat na mailu registrace@fss.muni.cz .

 

Datum a místo konání: 21. března 2013Aula, Fakulta sociálních studií MU, Joštova 10, Brno

Klíčová slova: pozvánka, konference, volba prezidenta, prezident, kampaně, pravomoci

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.