05.10.2011 19:53


Ekonomicko-správní fakulta slaví výročí

Autor: Jan Daněk | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Letošní rok si Ekonomicko-správní fakulta připomíná své dvacáté výročí vzniku. Za svoji dobu existence se stala jednou z nejprestižnějších fakult Masarykovy univerzity. Každoročně narůstá počet přihlášek uchazečů o studium. Absolventi a studenti fakulty oslaví jubileum ve středu večer v hudebním klubu Fléda.

Brno Je to již dvacet let, kdy poprvé usedli do přednáškových místností první posluchači Ekonomicko-správní fakulty (ESF). Absolventi již více než deset let pracují v prestižních zahraničních a nadnárodních firmách, v bankách či ve státní správě. Nástupní platy čerstvých absolventů v roce 2010 činily 28 tisíc korun. Nejen to dělá z ESF jednu z nejvyhledávanějších škol a rok od roku vzrůstá počet přihlášek. „Zájem nás těší. Byl bych rád, kdybychom byli stále v pozici, kdy si budeme moci vybírat ke studiu ty nejlepší,“ pál si děkan ESF Ivan Malý do budoucna.Studenti od roku 1998 navštěvují ESF na Lipové ulici

Trocha čísel

Fakulta začala fungovat v roce 1991, tehdejší studenti se učili v budově na Zelném trhu. Do nových prostor na Lipové ulici se přestěhovala v roce 1998, kde sídlí dodnes. Za dobu existence se vystřídalo v čele pět děkanů. Ten současný, Ivan Malý, je děkanem fakulty už podruhé. Poprvé jím byl v letech 2005 až 2007. V současnosti zajišťuje fakulta, co se výuky týče, bakalářské a magisterské obory. Má přes dvě stě zaměstnanců, z toho přes sto třicet pedagogů. Eviduje něco málo přes pět tisíc studentů, přes dva a půl tisíce studuje bakalářské prezenční programy. Pořádala patnáct reprezentačních plesů.

Stále žádanější

ESF se podle statistik stala v roce 2010 nejžádanější ekonomickou fakultou v Česku, předčila i renomované pražské ekonomické školy. Studenty láká vidina vysokého profesního uplatnění po dokončení studia i stále lepšící se kvalita výuky. „Když jsem si vybíral školu, myslel jsem i na budoucnost,“ řekl Jakub Pernica, student druhého ročníku oboru finance a účetnictví na ESF. Své o tom ví i Pavel Brtník, který nyní pracuje jako daňový konzultant ve společnosti KPMG Česká republika patřící do mezinárodní sítě poradenských společností. „ESF mi v tom pomohla. Určitě bych doporučil tam studovat,“ řekl Brtník, který získal titul inženýra loňský rok.

Narozeninová párty

Pro absolventy a studenty ESF je připravena ve středu narozeninová oslava. Ekonomové využijí prostory hudebního klubu Fléda. Začátek akce je ve 20 hodin. K poslechu budou hrát čtyři DJové, vystoupí kapely The Keyborg a Vehykl. Pro účastníky je připravena i tombola. Vstupenky lze zakoupit v krmítku ESF, pomocí SMS zprávy nebo přímo na místě. Ačkoliv je večírek pod záštitou Ekonomicko-správní fakulty, nedočkají se studenti děkanského volna nebo zrušení výuky. „Jsem docela zvědavý, kolik přijde lidí, ve čtvrtek se bude normálně učit,“ dodal student Pernica. Na sociální síti facebook.com však potvrdilo účast více než 350 uživatelů.

Více informací o večírku naleznete zde:

http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=250527651653878

Klíčová slova: esf, výročí, ekonomicko-správní, fakulta, 20 let

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.