29.10.2020 21:23


Druhou polní nemocnici staví v Brně

Autor: Veronika Franková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Minulý týden dokončili vojáci stavbu polní nemocnice v Praze v Letňanech. V pondělí začali pracovníci Veletrhů Brno stavět další na brněnském Výstavišti.

Budova provizorní nemocnice na Výstavišti v Brně

Brno - Nová polní nemocnice vznikne v Brně na Výstavišti. Zatímco v Praze provizorní nemocnici o 500 lůžkách dokončili vojáci Armády České republiky minulý týden, v jihomoravské metropoli s její stavbou začali stavaři v pondělí.

„Samotná stavba by měla pracovníkům Veletrhů Brno trvat týden. Další týden je vyhrazen pro instalaci a dovoz potřebného zdravotnického vybavení a materiálu, o což se společně postarají Nemocnice Milosrdných bratří a Fakultní nemocnice Brno," řekla primátorka města Markéta Vaňková. Prostory pavilonu G2 na Výstavišti zaplní 302 lůžek. Poslouží nemocným, kteří nepotřebují být připojeni na plicní ventilaci nebo převezeni na jednotku intenzivní péče.

Názory obyvatel Brna na stavbu této polní nemocnice jsou různorodé. „Přijde mi zvláštní, že se sice staví nemocnice, ale nevíme, kdo tam bude pracovat," uvedla zaměstnankyně kanceláře Veřejného ochránce práv  Iveta Kvardová. Personál zajistí Fakultní nemocnice Brno. Konkrétně zde bude pracovat skupina odborníků, která vyjíždí do oblastí zasažených katastrofou. Navíc také pomohou proškolení dobrovolníci Českého červeného kříže. Uvedla to v tiskové zprávě mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá.

 „Pokud dochází volná místa pro nemocné, je tento krok na místě. Viděla jsem ale fotky z pražské polní nemocnice a myslím si, že ležet v takovém prostředí může mít negativní dopad na psychiku člověka a tím i na jeho celkový zdravotní stav," řekla studentka oboru Finance a právo z Brna Barbora Kuzmíková. V Jihomoravském kraji bylo v pondělí hospitalizováno 800 lidí s koronavirem, před měsícem jich bylo pouhých 71.

 


Klíčová slova: Brno, provizorní nemocnice, Výstaviště, koronavirus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.