14.05.2014 14:42


Dramatický závěr Premier League aneb Suárez se k titulu neprokousal

Autor: Plevák Ondřej | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Víkend se nesl ve znamení posledního kola jedné z nejsledovanějších fotbalových lig světa, anglické Premier League. Bylo se na co dívat.

Ondřej PlevákV Německu to letos bylo pouze o jednom klubu, v Itálii dá se říct také. Jak Bayern Mnichov, tak turínský Juventus zakončují ročník 2013/2014 se značným náskokem na v tabulce druhé v pořadí. A to je nuda. Není nic méně zábavného než sledovat předem rozhodnutý boj o trofej. Ve Francii měly letos relevantní hlas jen dva kluby, ve Španělsku tři, dokonce i u nás Sparta oslavila titul několik kol před koncem. V Anglii ale na tohle nehrají.

Kolébka fotbalu Anglie je speciální svou vyrovnaností. Prohra prvního s posledním moc velkou vlnu zděšení nevyvolá. Už před startem letošního ročníku se v souvislosti s nejvyššími příčkami mluvilo o sedmi, osmi klubech. Překvapilo jich mnohem víc. Naopak moc lidí určitě netipovalo dramatický propad loňského šampiona Manchesteru United, který se po odchodu klubové legendy na lavičce Alexe Fergusona potkal se špatnými výkony a nakonec to dotáhl „jen“ na sedmou pozici. Velmi slibně si v první polovině sezóny vedl londýnský Arsenal, slabší série po Vánocích však dovolila soupeřům relativně příjemný náskok stáhnout. Sedm kol před koncem nebylo jasné vůbec nic. Potenciálních vítězů bylo pět.

Nejjasněji se jevil triumf Chelsea, Manchesteru City nebo Liverpoolu. Pro klub z města Beatles by to byl návrat na trůn po opravdu dlouhé době. Už už to vypadalo, že to tým okolo Stevena Gerarda dotáhne, pak ale přišla porážka od přímého konkurenta, Chelsea, a nastalo to opravdové drama. Ani jedenactřicet branek kanonýra Luise Suáreze, který je známý i svou „kousací“ kauzou, kdy zaťal zuby do ruky protihráče Ivanoviće, nestačilo k liverpoolské jistotě. Když pak přišla remíza s Crystal Palace (kdy papírově slabší soupeř dotáhl skóre 0:3 do remízového stavu v poslední čtvrthodině), Manchester City si to už mohl pokazit jen sám. Chelsea mezitím poztrácela důležité body, a tak bylo o titulu více méně rozhodnuto. Jistotu ale Citizens neměli ani v posledním kole. Výhra však znamenala smutek rudých a euforii světlemodrých. Pro klub z Manchesteru to byla druhá výhra titulu v posledních třech letech, i o té předcházející se ale rozhodovalo až v posledním kole.

Je až neuvěřitelné, jaký bodový odstup je mezi prvním Manchesterem City a čtvrtým Arsenalem. Jen sedm bodů. V Německu je to bodů devětadvacet. Premier League nabízí to „něco“ navíc, tu dramatičnost, to, že si žádný fanoušek nemůže být jistý pozicí svého oblíbeného klubu. Právě proto je tato liga nejlepší a její popularita zaslouženě stoupá.

Klíčová slova: Premier League, titul, fotbal

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.