30.04.2020 14:50


Draft zámořského fotbalu: Bengals prvním výběrem nepřekvapili, fanoušci Packers si odnášejí zklamání

Autor: Ondřej Mareček | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Draft hráčů z univerzitní soutěže do té národní je v National football league (NFL) nedílnou součástí každého období po sezoně. Ve fotbalové lize se tentokrát poprvé uskutečnil online. Letos první výběr připadl na Cincinnaty Bengals, kteří vybrali nadějného quaterbacka Joe Burrowa. Překvapení však přinesly také přestupy ještě před draftem.

Joe Burrow v dresu louisianské univerzityBRNO/USA – Výběr hráčů z univerzitní ligy do National football league (NFL) je každoročně nejsledovanější událostí offseason, která může do značné míry ovlivnit následující sezonu. Nejdiskutovanějším hráčem letošního draftu byl třiadvacetiletý quaterback Joe Burrow. Toho v prvním kole vybral tým ze Cincinnati, který se za poslední čtyři sezony nedostal do play-off, přičemž vždy končil na posledních místech tabulky. Na mladého quaterbacka tak spadají naděje, ale také tlak, zda-li dokáže týmové prokletí prolomit. „Tlak očekávání nijak nevnímám, prostě pokračuji v práci. Možná jsem první výběr, ale to další čtyři měsíce nic neznamená,“ komentoval na webových stránkách týmu hráč.

Nyní už bývalý rozehrávač univerzitního týmu z Louisiany trhal jeden rekord za druhým a svůj tým dovedl do vítězného finále univerzitní ligy. „Je sebevědomý a přesný. Schopnost předvídat dělá jeho hru speciální,“ hodnotil na twitteru Burrowa analytik Lance Zierlein. Na druhou stranu upozornil Zierlein na rozdílné výkony v předchozí sezoně, kdy hráč nebyl ani v základní sestavě.

Kdo naopak po draftu nesklízí moc nadšené reakce fanoušků, jsou Packers ze severského města Green Bay. Ty dlouhodobě trápí nedostatek ofenzivní síly, která by podporovala quaterbacka Aarona Rogerse, považovaného za druhého nejlepšího rozehrávače ligy. Fanoušci tedy očekávali, že tým bude chtít nabrat především útočníky. Packers však v prvním kole překvapili výběrem nového quaterbacka, kterým je Jordan Love. „Tým toho hráče chtěl už dlouho, tohle není o okamžitém nahrazení Rogerse. Packers myslí do budoucna a tou pro ně Jordan Love je. Nebude hrát ještě rok nebo dva, ale tým na něm bude pracovat a poté určitě přijdou úspěchy,“ objasnil na twitteru analytik a novinář Ian Rapoport.

Ohledně výběru jednadvacetiletého rozehrávače z Ohia je pozitivní také analytik Bucky Brooks. „Love není stoprocentně připraven, ale za pár sezon pilování jeho dovedností ve stínu Rogerse bude schopen jeho místo plnohodnotně převzít,“ zhodnotil pro web nfl.com Brooks.

Překvapivou zprávou byl také jeden velký návrat. Rob Gronkowski, bývalá hvězda New England Patriots, míří za Tomem Bradym na Floridu do Tampa Bay Buccaneers. Článek o přestupu Bradyho zdeAčkoliv Gronkowski loni po konci sezony ukončil kariéru, vrací se třicetiletý tight end, aby znovu skóroval pod jiným dresem. „Tehdy jsem řekl, že se nevrátím, pokud to nebudu cítit zdravotně. Dát si rok pauzu bylo nejlepší rozhodnutí a teď jsem připraven do toho znova vlítnout,“ napsal Gronkowski na svém instagramu. 

Pořadí výběrů do NFL je podle umístění v tabulce. Týmy, které se umístily na spodu vybírají jako první, ovšem s pořadím výběrů lze obchodovat. Mužstvo může například vyměnit dvě pořadí výběru za hráče z jiného týmu. V letošním draftu týmy vybraly 255 hráčů, nejvíce jich bylo z Louisiany.

Klíčová slova: draft, výběr, quaterback

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.