19.05.2018 10:20


Draci jsou ve skvělé formě. Porazili i Kotlářku

Autor: Jan Jakovljevič | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnští Draci hostili včera na svém komárovském hřišti pražskou Kotlářku. Celý zápas byl vyrovnaný a diváci po většinu jeho trvání sledovali bitvu nadhazovačů, domácího Radima Chrousta s hostujícím Brebnerem. Utkání nakonec vyhráli domácí, kteří rozhodli v závěrečných dvou směnách.

Brněnští Draci hostili pražskou Kotlářku. Foto: Jan Jakovljevič

Brno - Další kolo české baseballové extraligy nabídlo velmi zajímavý souboj. Střetly se totiž první dva celky této soutěže, Draci Brno a Kotlářka Praha. Utkání tak slibovalo lítý boj o každý doběh, který rozhodnou maličkosti.

Domácí Draci do utkání vstoupili zostra a skórovali hned v dolní části první směny, kdy se Hubbard díky dlouhému odpalu podél levé lajny dostal až na třetí metu. Odtud jej potom sebeobětovacím odpalem do vnitřního pole stáhl domů Jakub Hajtmar. Zápasu poté dlouho dominovali nadhazovači, domácí Radim Chroust a hostující Brebner.

Skóre se znovu měnilo až v horní části sedmé směny. To se nejprve hostující středopolař Vavruša dostal na druhou metu a následně po odpalu nadhazovače Brebnera srovnal na 1:1. Radost hostů však netrvala dlouho. Draci se z vyrovnání oklepali ještě v dolní části téže směny, kdy jim po chybě hostujícího hráče na třetí metě při bránění odpalu Dubového vrátil vedení Moštěk. Domácí si pak svoje vedení pojistili v osmé směně, kdy po sebeobětovacím odpalu Přemka Chrousta zvýšil Jakub Hajtmar na konečných 3:1.

„Kotlářka má každoročně dobrý kádr a výhra proti ní se vždycky počítá. Mají výborné nadhazovače, což je pro nás ideální vzhledem k nadcházejícím pohárovým zápasům,” uvedla domácí spojka Jakub Hajtmar, podle kterého utkání rozhodly maličkosti. Totéž si myslí i hostující nadhazovač Brebner. „Rozhodlo to, že Draci byli schopní využít našich chyb,” řekl a dodal, že jeho spoluhráči nebyli dostatečně trpěliví na pálce a několikrát zbytečně promáchli.

Další utkání mezi těmito dvěma celky z čela extraligové tabulky se uskuteční již dnes od čtrnácti hodin v Praze.

Klíčová slova: baseballová extraliga, Draci Brno, Kotlářka Praha, Radim Chroust, Jackson Brebner, baseball, Brno, Hajtmar, Komárov

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.