19.04.2020 18:09


Doktorandi představí studentům svůj výzkum online

Autor: Alžběta Cutáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti Masarykovy univerzity se mohou během příštího týdne zúčastnit online lekcí mezinárodního programu Max Weber Programme. Sedm doktorandů v něm představí svůj výzkum z post doc studia, které navazuje na klasické doktorské programy. Celkem čtrnáct přednášek se zaměří na témata z oblasti sociálních věd, filozofie, práva a ekonomie.

Doktorandi představí studentům svůj výzkum online (Foto: Pixabay)

BRNO – Max Weber Programme nabídne studentům Masarykovy univerzity čtrnáct lekcí na různorodá témata. Tento program čtrnáctým rokem uskutečňuje italský vzdělávací institut European University Institute. Vybraní odborníci odprezentují svá bádání z post doc studia, které navazuje na doktorské studium, a to přes videochatovací platformu Zoom, nebo Skype. Doktorandi povedou všechny lekce v angličtině, délka jedné se bude pohybovat od 40 do 75 minut.

Největší počet prezentujících zamíří na Fakultu sociálních studií, ostatní pak na filozofickou, právnickou a ekonomicko-správní fakultu. Zájemci o výuku se sociální tematikou se mohou přihlásit přes tento formulář, kde najdou i přesné informace o časech konání.

Na lekce se zapsal také student Jakub Dančo, který se programu letos zúčastní poprvé. Myšlenku považuje za dobrou, protože se v karanténě nudí a podle svých slov se tímto způsobem alespoň něco naučí. „Láká mě téma o práci a nezaměstnanosti v období krize, protože studuji personální managment. Zajímá mě i téma krizového managmentu,“ upřesňuje Dančo své preference.

Témata přednášek si volí prezentující sami. Mezi těmi, kteří zamíří na Fakultu sociálních studií, jsou prezentující s jak historickými, tak nadčasovými náměty. Autorka prvního bloku výuky slibuje nahlédnout na kulturní důsledky, které na společnost měla první světová válka. Bude se zabývat především tím, jak konflikt ovlivnil vzestup americké filantropie a také jejím působení ve východní i střední Evropě. Druhý tematický celek provede posluchače dějinami expanzí Pyrenejského poloostrova do Atlantiku v letech 1492 až 1600. Třetici témat uzavře práce v době krize se zaměřením na politickou reakci na tuto situaci.

Podobu projektu pořadatelé přizpůsobili současné pandemické situaci. Za normálních podmínek by odborníci přijeli do Brna a po celý týden prezentovali přímo ve výuce. Podle Petry Trávníkové, která se podílí na realizaci, nechtěl organizační tým přijít o tuto příležitost. „Jedná se o poměrně prestižní záležitost,“ uvedla Trávníková. Podle ní jsou organizátoři sami zvědaví, jak se letošní ročník povede, protože online forma je pro všechny nová. „Náš organizační tým připravil kromě oficiální části prezentujícím i společenský program, třeba virtuální prohlídku Brnem, stream brněnské filharmonie a podobně, abychom se co nejvíce přiblížili běžným podmínkám, kdy oni opravdu přijedou do Brna,“ vysvětlila Trávníková.

Klíčová slova: online výuka, výzkum, Masarykova univerzita, post doc

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.