06.11.2016 22:46


Do divadla za padesát korun? I to jde!

Autor: Michaela Nárožná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Kulturní scénu v Brně si studenti užívají. Výjimkou nejsou ani divadla, kterých je v Brně dostatek a kam si studenti občas rádi zajdou. Otázkou ovšem zůstává, která z nich poskytují slevy na ISIC nebo jiný studentský průkaz, o jaké slevy se vlastně jedná a případně pro koho konkrétně platí.

Ilustrační foto. Zdroj: Galerie Národního divadla Brno.Ilustrační foto. Zdroj: Galerie Národního divadla Brno.

Brno – Mnoho divadel v Brně nabízí možnost zlevněného vstupného pro studenty, ať už na ISIC, potvrzení o studiu nebo jiný průkaz opravňující studenty ke slevě. „Naším zájmem samozřejmě je, aby se mladí lidé do divadla dostávali a nebyla pro ně cena likvidační,” zmínila například Helena Brzobohatá z Městského divadla Brno.

Právě třeba Městské divadlo Brno nabízí pro studenty třiatřicetiprocentní slevu. Záleží na ceně představení a místě sezení, ale lze si koupit lístek i pod dvě stě korun. „Naše slevy samozřejmě studenti využívají v hojné míře, jsme divadlo, které je v této věkové kategorii oblíbené. Jezdí k nám mnoho organizovaných zájezdů ze škol,“ řekla Brzobohatá. „Výše slevy se mění. Dříve jsme studentům poskytovali padesátiprocentní slevu, v posledních pěti letech je sleva třiatřicetiprocentní,” dodala.

Za padesát až sto dvacet korun mohou zhlédnout představení návštěvníci Národního divadla Brno. Na všechna představení jsou zde padesáti procentní slevy. Do Mahenova divadla, které k Národnímu divadlu Brno patří, se podívala například studentka pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Lucie Kleinová. „Myslím, že je fakt super tu studentskou slevu využít, jelikož platím o polovinu míň, což je dost. Když jde člověk třeba do kina a použije ISIC, tak platí asi jen o třicet korun míň z plné ceny. To je ve srovnání s divadlem dost velký rozdíl. Divadla ve studentské slevě získávají jasně body do plusu,“ nechala se slyšet.

Velké slevy nabízí třeba i divadla pod Centrem experimentálního divadla, a to Husa na provázku, Hadivadlo a Divadlo U stolu. Všechny mají slevy v rozmezí padesáti až sta korun a nejčastěji zde můžou studenti nakoupit vstupenky za sto korun. V Hadivadle je přitom možné pořídit i zlevněné předplatné. Kolem sta korun zaplatí studenti také za představení v BuranTeatru, kde si můžou za slevu koupit i předplatné.

Deseti až dvacetiprocentní slevu najdou studenti v Divadle Bolka Polívky. Pod stovku se pak můžou na představení podívat v Divadelním studiu „V“ a Divadelním studiu Paradox. Zajímavostí jsou určitě divadlo Druhý práh a Divadelní spolek Dialog, kde je vstupné dobrovolné. Za sto korun můžou vidět představení v divadlech, která provozuje Janáčkova akademie múzických umění (JAMU), a to ve Studiu Marta a v Divadle na Orlí.

Právě pro studenty JAMU, Konzervatoře Brno a Divadelních věd na filozofické fakultě Masarykovy univerzity jsou v divadlech největší výhody. „Jako studentka JAMU, mám do brněnských divadel speciální výhody. Vstupenky na většinu představení máme v rozmezí od dvaceti až do padesáti korun. Do školních divadel i zadarmo, nemáme ale možnost si vstupenky zarezervovat. Je to pro nás velmi výhodné, protože nás ze školy do divadla často posílají pro inspiraci,“ podělila se o svou zkušenost Frederika Halfarová. Pro studenty aspoň nějaké z těchto tří škol nabízí kromě divadel JAMU výhodné ceny BuranTeatr, Divadelní spolek Dialog, Divadlo Bolka Polívky a Městské divadlo Brno.

Shrnutí všech výhod a slev najdete v následující tabulce.

Seznam všech výhod s ISICem. Autor: Michaela NárožnáSeznam všech výhod s ISICem. Autor: Michaela Nárožná

Klíčová slova: divadlo, sleva, ndb, mdb, isic

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.