29.10.2015 17:58


Dnes skončil první ročník brněnské EkoRallye

Autor: Klára Slavíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Letos poprvé se mohli Brňané zúčastnit netradičního závodu, který pro ně připravil autosalon ve Slatině. EkoRallye je závod, při kterém nejde o čas. Místo toho, aby se závodníci snažili ujet trasu co nejrychleji, pokoušeli se snížit spotřebu paliva při jízdě na minimum. Vítězem se tedy stal ten nejúspornější závodník. 

V prvním ročníku brněnské EkoRallye si mohl zasoutěžit každý. Stačilo do autosalonu přijít v době od 26. do 29. října a jednoduše se přihlásit. Podmínky byly pro všechny stejné. Trasa byla dlouhá deset kilometrů a model auta, ve kterém se závodilo, se neměnil.

Trasa, na které se závod konal. Zdroj: mapy.cz

Závod nebyl v podstatě nic jiného, než ne příliš vydařená reklamní kampaň. „Vedení autosalonu nás požádalo, ať uděláme akci, která přiláká zákazníky a pomůže nám prodat skladové zásoby. Obyčejný výprodej se jim nezdál dost atraktivní, tak jsme přišli s nápadem Ekorallye,“ prozradil Jan Vymětal, prodejce automobilů, který závod pořádal. Akce však mnoho zákazníků nepřilákala, a reklamní kampaň se tak příliš nepovedla. Zúčastnilo se celkem pět jezdců. Většina z nich ale spíše než na koupi nového auta pomýšlela na lákavou výhru, a to zapůjčení luxusního vozidla na týden s plnou nádrží.

Závod probíhal tak, že účastník v předem domluvený čas přišel do autosalonu a společně s doprovodem vyrazil na cestu. Nejvíce zájemců odkládalo účast na poslední chvíli a zúčastnilo se až dnes, kdy Rallye končí. Šanci na výhru, ovlivňovalo mnoho faktorů. „Než jsme vyjeli, bylo auto studené, takže hodně paliva se spotřebovalo na jeho zahřátí. Dále byl důležitý taky provoz, který vás při závodu potkal. Já jsem po cestě bohužel narazil na traktor,“ postěžoval si Miroslav Sojka, jeden z účastníku, který si na závod odskočil z práce.

Klíčová slova: EkoRallye, autosalon, závod

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.