28.03.2015 11:13

Dlouhá power play nepomohla, Tango na Benago nestačilo

Autor: Matěj Karmazín | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Futsalisté brněnského Tanga nenavázali na výhru z prvního zápasu a v domácí hale podlehli Benagu 2:6. Utkání hodně ovlivnily tři rychlé góly hostů v prvním poločase. Brňané poté více než půl zápasu riskovali při hře bez brankáře, vyrovnat ale nedokázali. Za stavu 1:1 se čtvrtfinálová série play off Chance futsal ligy stěhuje zpět do Zruče nad Sázavou.

Audio

,,Druhá čtyřka nám nezahrála," stěžoval si trenér Tanga Vlastimil Bartošek.

Autor: Matěj Karmazín

Brno – Série začala už ve středu, kdy diváci mohli v televizním přímém přenosu sledovat doslova reklamu na futsal. Skóre 5:5 po normální hrací době, 8:8 po prodloužení a penaltové drama se šťastnějším koncem pro Tango. Hattricky se blýskli Amrani a Záruba, ve druhém zápase se však čekal opatrnější futsal. Oba trenéři slibovali pozornější obranu a klidnější průběh zápasu.

První minuty tomu ale příliš nenasvědčovaly. Oba týmy začaly aktivně a od začátku se hrál pohledný futsal. Ve čtvrté minutě Brňané chybovali v rozehrávce, což potrestal Marcel Rodek a Benago vedlo. O minutu později přidal stejný hráč druhý gól, balonu pomohl do sítě odraz od tyče. Hosté byli i nadále lepší a v patnácté minutě po dlouhém výhozu brankáře Vahaly překonal Kubíčka Lištván.Kapitán Tanga Michal Belej vstřelil dva góly, prohře svého týmu ale nezabránil. Foto: Matěj Karmazín. ,,Od první minuty jsme napadali a nenechali soupeře hrát," byl se vstupem do utkání spokojený trenér hostů Beni Simitči.

Po třetím inkasovaném gólu začalo Tango hrát power play a odvážný tah brzy vyšel. Po pěkné kombinaci všech hráčů snížil Michal Belej. Domácí pokračovali s pěti hráči v poli až do konce poločasu, další branka ale už nepadla. Stejné taktiky se Brňané drželi i ve druhé půli. Ihned po zisku balonu střídal brankáře Kubíčka Radim Záruba a Tango útočilo v početní převaze.

V osmadvacáté minutě se z přímého kopu podruhé v zápase trefil kapitán Belej a rázem to bylo jen o gól. I za tohoto stavu však domácí pokračovali v power play. ,,Byl to risk, ale věřili jsme, že se soupeř ještě více unaví," vysvětloval po zápase brněnský trenér Vlastimil Bartošek. Tango mělo převahu, ale v jeho hře se začaly objevovat nepřesnosti, což dávalo hostům šanci na rychlé protiútoky. Po jednom z nich zachránil naděje Brňanů fantastickým brankářským zákrokem Záruba.

O chvíli později už ale domácí takové štěstí neměli. Další chybu v rozehrávce vytrestal snadným gólem Ramirez a vrátil Benagu dvougólový náskok. V pětatřicáté minutě už to bylo o tři góly, tentýž hráč trefil nehlídanou bránu z velké dálky. Tango si ještě dokázalo vytvořit šance, ale Brůna i Záruba v dobrých pozicích minuli. Poslední slovo tak měl opět Ramirez, který třetím gólem do prázdné brány uzavřel pravděpodobně nejlehčí hattrick ve své kariéře.

Vlastimil Bartošek viděl hlavní příčinu neúspěchu v nevydařeném začátku. ,,Vstup do utkání byl hrozný, nedařilo se druhé čtyřce, která byla u všech tři inkasovaných gólů," zmínil trenér Tanga. Favorizované Benago díky dnešnímu vítězství srovnalo stav série na 1:1 a do dalších zápasů si věří. ,,Jsem spokojený, kluci splnili všechno, na čem jsme se domluvili. Očekávám, že až sem pojedeme příště, rozhodneme o postupu," uvedl trenér Simitči. Taková situace by nastala v případě, že by tým ze Zruče nad Sázavou zvládl i dvě následující střetnutí. První z nich se hraje příští pátek na půdě Benaga, do Brna se série vratí desátého dubna.

FC Tango Brno - FC Benago Zruč nad Sázavou 2:6 (1:3)

Góly: 16. a 28. Belej - 4. a 5. Rodek, 15. Lištván, 33., 35. a 39. Ramirez. Žluté karty: Záruba - Amrani. Rozhodčí: Kaštánek - Mráz, Matyš. Stav série: 1:1.

Tango: Kubíček (Bočánek) - Havel, Brůna, Belej, Vlček, Svoboda, Chlad, Chadzidis, Buršík, Pollák, Záruba, Šidla, Mareš. Trenér: Vlastimil Bartošek

Benago: Vahala (Bezstarosti) - Lištván, A. Simitči, Brahimi, Amrani, Ramirez, Kiliján, Rodek, Capeta, Dvořák. Trenér: Beni Simitči

Klíčová slova: futsal, tango, brno, benago, play off