14.04.2016 13:51


Deset tipů Stisku na studentské slevy v Brně

Autor: Jana Vyklická | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

ISIC má mnohem více využití, než jen jako doklad totožnosti studenta u zkoušek, klíč k některým prostorám univerzity a k obědům v menzách. S ISICem je možné uplatňovat řadu slev, a v Brně jsou podniky, které mají pro studenty velmi výhodné nabídky.  Kupříkladu kavárna Joštova má speciální ISIC menu, kde mají espresso za 30 korun, a do Národního divadla díky němu stojí vstupenka 50 korun.

ISIC, International Student Identity Card, je jedna z prvních věcí, kterou si jde student po svém přijetí na vysokou školu zařídit. ISIC slouží nejenom jako celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta, ale lze s ním uplatňovat spousty slev. V Brně jsou kavárny, restaurace, kosmetické salóny, fitness centra a další podniky, které mají pro studenty výhodný sortiment.

1. Kavárna Joštova

Kavárna je ve druhém poschodí knihkupectví Knihy Dobrovský na ulici Joštova 6. Kavárna má ve svém nápojovém lístku speciální Isic menu, z kterého si studenti mohou objednat nápoje, zákusky a drobné občerstvení za velmi výhodnou cenu. „Nejraději mám jejich tousty. Je to dobrá rychlá svačina nebo večeře a stojí jen pětadvacet korun,“ řekl student Masarykovy univerzity Robin Blažek.

2.  Kino Lucerna

V Lucerně studentská cena není stálá, záleží na tom, o jaký promítaný film se jedná. Na novinky stojí vstupenka většinou devadesát pět korun. V programu mají však vždy i filmy se slevou, kdy student zaplatí pouze šedesát korun. Aktuálně můžou jít studentni například na Spotlight za devadesát pět korun, nebo na film Lída Baarová za šedesát korun.

3. Pizzerie u Kalvodů

Restaurace Grill Bar a Pizzerie U Kalvodů se specializuje na italskou kuchyni a studenti mají k jedné pizze druhou zdarma. Restaurace se nachází v centru na ulici Pionýrská. Pokud se někomu nechce čekat fronta v menze na Moravském náměstí nebo ve studentské pizzerii Pizza Nostra, jedná se o příjemnou alternativu.  

4. Národní divadlo Brno

Pod Národní divadlo spadá Mahenovo divadlo, Janáčkovo divadlo a divadlo Reduta. Dohromady tak tyto tři divadla nabízejí bohatý kulturní program, kterého si studenti mohou užívat za poloviční vstupné. A pokud přijde student třicet minut před začátkem nevyprodaného představení, zaplatí jen padesát korun. „Sleva se vztahuje na všechna představení, které Národní divadlo pořádá. Jak na činohru, tak na muzikály, operu i balet,“ řekla pokladní divadla Marcela Klimková. 

5. Paintball Club Brno

Paintball je adrenalinový sport, ve kterém není ani tak důležitá fyzická síla, jako schopnost přemýšlet, spolupracovat a umět se rychle rozhodnout. Paintball Club Brno nabízí studentským hráčům padesát procent slevu, kterou lze uplatnit v minimálním počtu dvanáct hráčů a odběru dvou set kuliček na osobu. Jejich hřiště se nachází na ulici Jana Babáka v Králově poli.

6. Euforia fitness a Fitko Kameňák

Euforia Fitness je dámskou tělocvičnou s posilovacími stroji zaměřené na kritické ženské partie. Studentská měsíční dopolední permanentka stojí 350 korun a celodenní 550 korun. Fitko Kaměnák už je sice dále od centra, ale není určeno jen pro ženy. Měsíční studentská permanentka stojí 550 korun.

7. Fast food KFC

Majitelé ISICu si v KFC mohou koupit dva z jejich sendvičů za 110 korun. Jedná se o Twister a Zinger. Sendviče je možné mezi sebou kombinovat, tudíž je možné vybrat si jak dva Twistery  a dva Zingery, tak jeden Twister a jeden Zinger. Cena 110 korun za tyto dva sendviče je výhodná, protože samotný jeden Twister stojí 83 korun a Zinger 73 korun. Slevu lze uplatnit na kterékoliv pobočce.

8. Oční studio Aleš Žejdl

Optika nabízí rozsáhlou kolekci dioptrických, slunečních, dětských brýlí. Dále nabízí i čočky, pouzdra na brýle a prostředky k udržení čistoty skel.  V každém studiu Aleše Žejdla jsou po celou provozní dobu k dispozici i oční optici, u kterých si zákazníci mohou nechat přeměřit počet dioptrií. V optice platí pro studenty sleva deset procent na veškerý sortiment.

9. Kosmetický salon 5. element

Kadeřnictví, kosmetika, masáže, manikúra, solná jeskyně a sauna. Nejoblíbenější kosmetické a relaxační procedury na jednom místě. Majitelky ISICu se zde mohou nechat hýčkat s dvacetiprocentní slevou na veškeré jejich služby. 

10. Albi

Dárkové prodejny Albi nabízí originální dárky k narozeninám a k dalším příležitostem, jako jsou promoce, svatby a svátky. Prodávají i stolní hry a různé dekorace. Studenti mají na veškeré jejich zboží slevu deset procent, která platí na všech pobočkách.

 

      Tabulka s přehledem podniků, jejich otevírací dobou a adresami.

Klíčová slova: ISIC, studentské slevy, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.