22.05.2017 17:05


Den a Noc s FSS láká studenty sociologických oborů na otevřenou střechu i minutové rande s profesory

Autor: Eva Bartáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Třetí ročník akce Den a Noc s FSS bude začátkem června hostit Fakulta sociálních studií. Čerstvě přijatí studenti sociologie, sociální antropologie a genderových studií dostanou příležitost poznat katedru sociologie ještě před tím, než se na ni zapíší. Současní studenti zase mohou navštívit místa, kam se běžně nedostanou.

Akce Den a Noc s FSS se letos uskuteční potřetí.

Brno – Neformálně si popovídat s vyučujícími a prohlédnout si fakultu od prvního podlaží až po střechu umožní zájemcům akce Den a Noc s FSS. V pátek 9. června odstartuje na Fakultě sociálních studií celodenní program pro nově přijaté studenty bakalářské sociologie, sociální antropologie nebo genderových studií. Večer se účastníci mohou přesunout k táborovému ohni v odlehlejší části Brna, kde si s nimi u piva, vína či limonády promluví úspěšní absolventi zmiňovaných oborů a zástupci univerzitních spolků.

Organizátoři chtějí seznámit čerstvě přijaté studenty s katedrou sociologie i s lidmi, kteří na ní působí. Ještě před oficiálním zápisem jim nabízí možnost zjistit, jestli Fakulta sociálních studií naplňuje jejich představy. "Můžou se v klidu se vším seznámit, a až pak se rozhodnou, jestli by je studium bavilo nebo ne. Vše se odehrává v neformálním prostředí, klidně s pivem v ruce," vysvětlila jedna z organizátorek akce Sabina Klíčová. Na programu jsou přednášky profesorů i procházka po Brně.

Přijít mohou i stávající studenti. Pro Den a Noc s FSS se otevírají běžně nedostupná místa fakulty, jako je střecha s výhledem na Špilberk. Součástí akce je i minutové rande s vyučujícími katedry sociologie, kteří bez přípravy a z očí do očí odpovídají na dotazy. "Stávající studenti mohou na akci ještě více proniknout do tajů naší katedry i fakulty," popsala Klíčová.  

V minulém roce se Dnes a Noci s FSS zúčastnila v té době čerstvě přijatá Oldřiška Hradcová. "Den a Noc s FSS je možná to nejzajímavější, co jsem na Fakultě sociálních studií prožila. Jela jsem tam s pocitem, že netuším, kam jsem se to vlastně dostala. Překvapilo mě, jak pohodoví lidé na katedře sociologie jsou a jak dobré akce organizují," zhodnotila studentka sociální antropologie Hradcová.

Akce se na Fakultě sociálních studií uskuteční potřetí. V minulosti se jí zúčastnilo několik úspěšných absolventů. Loni se o své zkušenosti podělila například absolventka genderových studií Jana Kvasnicová, která v současnosti pracuje v Kanceláři veřejného ochránce práv.

Klíčová slova: Den a noc s FSS, pozvánka, katedra sociologie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.