22.11.2015 14:57


Děčínští basketbalisté deklasovali Brno a prodloužili vítěznou sérii

Autor: David Vondra | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hráči mmcité přivítali ve třináctém kole Kooperativa Národní basketbalové ligy (NBL) na domácí palubovce tým BK ARMEX Děčín a po nevydařené třetí čtvrtině prohráli vysoko 55:89. Brňanům nepomohl k vítězství ani Roman Zachrla, který zaznamenal osmnáct bodů a stal se s děčínským Striou nejlepším střelcem zápasu.

Brněnský Filip Šmíd v podkošovém souboji s děčínským Filipem Kroutilem

Brno  Zápas Brna s Děčínem znamenal souboj prvního s posledním týmem tabulky. Děčín od začátku zápasu plnil roli favorita a v klidu si dokráčel k jedenáctému ligovému vítězství v řadě, čímž si upevnil vedení v soutěži. Rozhodujícím momentem utkání byla třetí čtvrtina, kterou hostující hráči ovládli 23:5 a vytvořili si náskok o čtyřicet dva bodů. „Nezvládli jsme začátek druhého poločasu, což je v Brně zakleté období, protože nedokážeme hrát stejně jako na začátku utkání. Když dáme jako domácí tým pět bodů za čtvrtinu, nemůžeme vyhrát,“ uvedl hráč mmcité Martin Müller.

Brňané v zápase nastoupili bez klasického rozehrávače, což bylo na jejich hře znát, protože zaznamenali celkem šestadvacet ztrát míče. „V zápase jsme se potýkali s velkou absencí rozehrávačů, jelikož Šotnar s Kozinou jsou zranění a Líčeník nemocný. Děčínští využili našeho oslabení, nedovolili naším hráčům prosadit se a zápas využili k dvojtaktovému cvičení,“ řekl trenér domácích Tomáš Pětivlas.

Podle děčínského trenéra Pavla Budínského byla klíčem k vítězství agresivní obrana a rychlé protiútoky, ve kterých hosté brněnské hráče přečíslili a stříleli jednoduché koše. „Získali jsme šestnáct míčů, z čehož pramenily přesilové situace, kdy jsme šli dva nebo tři na jednoho. Pohlídali jsme útočný doskok Brna a tím, že jsme zapojili do rotace širší počet hráčů, jsme dokázali držet tempo hry. Ve třetí čtvrtině jsme si zápas pojistili a potvrdili jednoznačné vítězství,“ uvedl Budinský.

mmcité Brno – BK ARMEX Děčín 55:89 (15:28, 17:20, 5:23, 18:18)

Sestava Brna: Zachrla 18, Norwa 14, Prášil 7, Egwuonwu, Jedovnický, Prachař a Šmíd 4, Hrabovský, Müller, Nehoda a Vyroubal

Sestava Děčína: Stria 18, Vyoral 11, Bosák 10, Landa a Šiška 9, Kaša a Pomikálek 8, Kroutil 7, Houška 4, Jelínek a Ježek 2, Bažant 1

Klíčová slova: basketbal, mmcité Brno, BK ARMEX Děčín, NBL

Fotogalerie

  • Hlas-005.m4a.m4a
    Popis: Vyjádření děčínského trenéra Pavla Budínského k zápasu
    Autor: David Vondra

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.