17.12.2015 13:46


Darujte deku a pomozte tak člověku bez domova. Stisk pořádá adventní sbírku pro potřebné

Autor: Pavlína Hornová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Je tomu pár dní, co se redaktoři Stisku vydali zjistit do ulic Brna, jaká je situace bezdomovců. Přesvědčili se, že lidé žijící na ulici jsou vděčni za každou maličkost a je v nich mnohdy více dobroty, než by se na první pohled zdálo. Momentálně je však jejich největší starostí zima, což Stisk inspirovalo k uspořádání sbírky dek. Ty redaktoři rozdají po Brně potřebným.

Adventní sbírka dek pro lidi bez domova. | Autor: Tomáš HavlíkBrno - Adventní sbírka dek pro lidi bez domova je jednorázová akce, prostřednictvím které může kdokoliv pomoci. Stačí v pátek 18. prosince mezi desátou a dvanáctou hodinou dopoledne donést do atria Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity přikrývku, kterou je dotyčný ochoten darovat člověku bez domova. V atriu budou studenti přikrývky shromažďovat a následně je roznesou po městě potřebným.

Právě deky jsou během zimy poměrně "nedostatkovým zbožím", na což ostatně upozornil i bezdomovec zvaný Pavel, když se s ním redaktorky daly do řeči. Slíbily, že se pokusí mu přikrývku obstarat - a myšlenka na založení vánoční sbírky byla na světě.

"Pokud je sbírka organizována pro bezdomovce, kteří nechodí do nocleháren, určitě jim deky nebo spacáky pomohou. V azylových domech je také obvykle nedostatek spodního prádla a rukavic nebo čepic," vyjádřila se pro Stisk Alžběta Dohnalová z brněnské Armády spásy.

 

ADVENTNÍ SBÍRKA DEK PRO LIDI BEZ DOMOVA

Kdy:  V pátek 18. prosince 2015, 10:00 - 12:00

Kde:  V atriu Fakulty sociálních studí Masarykovy univerzity          

 

Čtěte také:

Lidé dokážou být štědří, říkají bezdomovci Milan a Rastislav

Bezdomovci bojují se zimou i nedostatkem jídla. Nabízenou pomoc vděčně přijímají 

Klíčová slova: sbírka, advent, Vánoce, bezdomovci, deky, Adventní sbírka dek pro lidi bez domova

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.