23.03.2020 20:01


Czech Dance Organization ruší regionální kola jarního tour kvůli koronaviru. Tanečníci se účastní výzvy z obýváku

Autor: Tereza Holišová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Vládní nařízení kvůli situaci s koronavirem se dotýkají tisíce českých tanečníků. Nejprestižnější taneční organizace v Česku ruší regionální kola své jarní taneční tour Czech Dance Masters. Organizace přišla i s výzvou, kde taneční lektoři na facebookovém profilu sdílí video s choreografií, kterou se mají tanečníci naučit a nasdílet své výkony na sociální sítě. 

Soutěžní taneční formace, autor: commons.wikimedia.org

Česká republika – Kvůli šíření nemoci COVID-19 vláda nařídila speciální opatření, která omezují pohyb lidí na veřejnosti. Nařízení se týká i Czech Dance Organization, nejprestižnější taneční organizace v Česku. Ta každoročně pořádá jarní taneční tour Czech Dance Masters, které se účastní tanečníci z celé republiky. Tour jako celek zatím nezrušila, pouze regionální kola. Mezitím pro tanečníky i veřejnost sdílí organizace videa s choreografií, kterou se mají naučit a své výkony sdílet na sítích. Taneční týmy po celé republice trénují individuálně dle plánu svých lektorů.

Taneční tour začíná regionálními koly, pokračuje zemskými koly a vše vrcholí Mistrovstvím České republiky. Organizátoři čekají, jak se současná situace bude dále vyvíjet. Tour tedy zatím neruší, anulovali pouze regionální kola. „Nemůžeme nic uveřejnit dřív, než budeme informovat naší členskou základnu. Čekali jsme na proslov ministra školství, abychom měli lepší prognózy. Teprve tento víkend začali mezi řádky ministři vypouštět nějaké vhledy a výhledy, takže tento týden pro nás bude klíčový pro naše rozhodnutí,“ sdělila prezidentka Czech Dance Organization Eva Vlková.

Aby se ovšem tanečníci ani ostatní doma nenudili, vymysleli pro ně organizátoři taneční výzvu Czech Dance Masters z obýváku. Každý den na jejím facebookovém profilu přibývá jedno video, kde se objevují nejlepší taneční lektoři z Česka. Ti mají za úkol předvést a naučit ostatní jejich vlastní choreografii. Následně tanečníci i ostatní uživatelé Facebooku sdílejí videa z obýváku, kde naučenou choreografii ukazují. Organizace pak vybere ty nejlepší z nich a sdílí je na svém oficiálním profilu na Facebooku i Instagramu. Do výzvy se nezapojují jen tanečníci, ale přidávají se i rodiče, kteří se snaží pobavit a odlehčit současnou situaci.

Taneční týmy po celé republice se snaží nezakrnět, a zatímco netrpělivě vyhlíží konec současné situace, trénují podle individuálních tréninků, které obdržely od svých tanečních lektorů. „Tanečníkům rozesíláme přes email individuální plán na celý týden. Vše, co mají udělat je rozebrané v dokumentu, a dokonce také přikládáme taneční videa a videa k procvičení kondice. Je potřeba, aby se tanečníci po skončení této situace dokázali ihned přizpůsobit a naskočit zpět do již rozjetého vlaku,“ řekla vedoucí taneční školy Horizonty Havířov Tereza Olšarová.

Letos by jarní taneční tour Dance Masters prolomila hranici dvaceti tisíc účastníků, kteří měli přijet z celé republiky. Soutěžit se mělo téměř v každém tanečním stylu. 

Klíčová slova: Czech Dance Organization, Czech Dance Masters, tanec, koronavirus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.