17.04.2020 17:49


Czech Dance Organization přesouvá svou taneční tour na podzim

Autor: Tereza Holišová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Situace s koronavirem nepříznivě ovlivnila a téměř úplně znemožnila provozování profesionálního sportu. Sportovní organizace byly kvůli současné situaci donuceny přesunout, nebo úplně zrušit své soutěže či dokonce mistrovství. To se týká například české taneční organizace Czech Dance Organization, která měla v březnu zahájit svou jarní taneční tour, která vrcholí mistrovstvím České republiky. Organizátoři chtějí letošní závody přece jen zachránit, a tak tour přesouvají na podzim. 

Logo Czech Dance Organization. Zdroj: Czech Dance Organization

Česká republika – Nejprestižnější taneční organizace v Česku Czech Dance Organization (CDO) pořádá každoročně taneční tour, která se vždy uskutečňuje na jaře. Pár dní před vypuknutím těchto závodů vláda nařídila opatření, která kromě jiného znemožňují uskutečnění jakýchkoli sportovních akcí. Organizátoři dlouhou dobu nevěděli, jak to s budoucností letošní tour vlastně bude. Rušit ovšem celou akci kvůli vysoké účasti nechtěli. Rozhodli se tedy tour přesunout, a to na podzim 2020. 

Taneční tour začíná regionálními koly, pokračuje zemskými koly a vše vrcholí mistrovstvím České republiky. Soutěží se téměř v každém tanečním stylu. Letos na jaře dokonce prolomila hranici dvaceti tisíc účastníků. Prezidium CDO tedy dospělo k rozhodnutí, že tour rušit nebude, ale pouze ji přesune na podzim tohoto roku. „Našich soutěžních tanečních týmů si velice vážíme, spousta z nich již vynaložila obrovské úsilí na přípravě tanečních choreografií, proto pro nás nepřichází v úvahu je o soutěžení připravit,“ sdělila prezidentka Czech Dance Organization Eva Vlková. 

Podzimní tour se neuskuteční v původním klasickém provedení. Organizátoři se rozhodli původní dvě kvalifikačních kola zredukovat pouze na jedno. „Vynechány budou regionální kola, soutěžení započne těmi zemskými v říjnu a vyvrcholí mistrostvím České republiky v listopadu,“ dodala Vlková.  

Soutěžní týmy již netrpělivě vyhlížely zahájení prvních kol. Jejich přípravy probíhaly několik měsíců a zahrnovaly také investici do nazdobených kostýmů na míru. Pro spoustu z nich je proto rozhodnutí organizace CDO velká úleva. „Naši tanečníci zaplatili za školné a kostýmy několik tisíc korun. Při trénování jsme opravdu dřeli. Jsem tedy nesmírně vděčná, že naše práce nepřijde vniveč, a nakonec se všichni blýskneme na parketě,“ okomentovala přeložení soutěží majitelka taneční školy Horizonty Havířov Tereza Olšarová.  

Některé týmy ovšem účast na podzimních soutěžích musely, i přes jejich již vynaloženou píli, vzdát. Rodiče se bojí o zdraví svých dětí a nepřejí si, aby soutěžily. „Několik rodičů mých svěřenců mě kontaktovalo s tím, že jejich dítě se současné taneční sezóny účastnit určitě nebude. Situace je, jaká je, proto jejich rozhodnutí naprosto respektuji. S vedením školy jsme nakonec dospěli k rozhodnutí, že se soutěží Czech Dance Organization letos účastnit jako tým nebudeme, naše zdraví je přednější a nechceme nic riskovat,“ řekla vedoucí tanečního klubu Intro Karviná Petra Tamášová.

Klíčová slova: Czech Dance Organization, tanec, sport, koronavirus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.