01.04.2014 10:45


Curling se v Brně těší velkému zájmu

Autor: Jurák Jan | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Curling rozhodně není tím druhem sportu, který si někdy vyzkoušel každý. Stejně tak nepatří mezi nejpopulárnější disciplíny a jeho přesná pravidla zná asi málokdo. Přesto se jedná o sport, který v sobě skrývá velký potenciál. Možnost vyzkoušet si toto zajímavé sportovní odvětví, dostali nyní obyvatelé Brna.


Brno - Zima již definitivně skončila, ale zimní sporty ještě zdaleka neřekly své poslední slovo. V hokejové hale Úvoz se o tomto víkendu konal sportovní program nazvaný „Přijďte si ťuknout,“ nabízející lidem možnost vyzkoušet si curling. Ačkoli tento sport nepatří v České republice mezi ty nejpopulárnější, tak na nezájem diváku si pořadatelé této akce rozhodně nemohli stěžovat.  „Možnost vyzkoušet si curling na vlastní kůži nabízíme již podruhé a zájem ze strany lidí je stále větší,“ uvedl organizátor Roman Podlena. Návštěvníci si mohli curling nejen zahrát, ale taky se o něm dozvědět mnoho informací.

Trénink curlingu. Foto: Jan Jurák„Vůbec jsem třeba neznal pravidla, a tak jsem velmi rád, že mi je konečně někdo vysvětlil,“ řekl návštěvník akce Karel Klaška. Kdo se potřeboval na něco zeptat, mohl se obrátit na členy klubu 1. CK Brno, kteří zde působili v roli trenérů a školitelů. „Tento sport jsem zatím viděla vždy pouze v televizi. Připadalo mi, že na tom nic není. Teď už vím, jak moc jsem se spletla,“ prozradila se smíchem další z mnoha návštěvnic Markéta Moudrá.  Pohyb po ledě opravdu činil některým lidem značné potíže. "Musíte tu nohu pořádně natáhnout a nechat ji za sebou jak Maresjev," zněla například jedna netradiční rada.

Přestože byl zájem návštěvníků značný, klasická curlingová dráha v Brně stále chybí. „Hala s několika drahami stojí v řádu desítek milionů korun,“ uvedl jeden z trenérů Lukáš Merta. Nyní ale vyznavačům tohoto sportu svitla naděje. „V Brně jsme od roku 2003 pořádali mistrovství republiky mixových týmů, bohužel to ale stálo poměrně dost peněz, a tak jsme od toho museli v roce 2010 odstoupit. Součástí šampionátů byl vždy také týden curlingu, který chceme touto akcí trochu oživit, protože je možnost, že by se zde v budoucnu mohla stavět jedna curlingová dráha,“ uvedl Poledna, který se sám curlingu věnuje už osmnáct let.

Program připravila radnice městské části Brno-střed ve spolupráci se Sportovním a rekreačním areálem Kraví hora, kulturním a vzdělávacím střediskem Brna-střed a s 1. CK Brno, který je i přes nepříznivé tréninkové podmínky několikanásobným curlingovým mistrem České republiky. Vstup na akci byl zdarma.

Klíčová slova: curling, hokejová hala Úvoz, sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.