07.04.2020 13:28


Čtyři sezony bez úspěchu, královopolská házenkářská extraliga mění trenéra

Autor: Ondřej Mareček | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Poslední čtyři sezony byly pro házenkářský celek extraligového brněnského Králova Pole ve znamení neúspěchu. Nejednotná soupiska, střídající se trenéři nebo nedosažení play-off. To by od příští sezony měl změnit nový trenér Pavel Hladík.

Trenér Pavel Hladík v Novém VeselíBRNO – Novým trenérem a sportovním ředitelem házenkářské extraligy brněnského Králova Pole bude Pavel Hladík. Přijal výzvu na zlepšení jak herní, tak organizační stránky klubu. Čtyři roky bez dosažení play-off, špatná klubová morálka i pověst, nespokojenost s předchozími trenéry. Tak vypadaly poslední sezony házenkářského klubu Královo Pole (KP Brno).

Hladík po dvaceti letech opouští svůj domovský klub Nové Veselí. „Měl jsem nabídku z Kataru i Polska. Tam bych ale musel bez rodiny, čili Brno pro mě byla jasná volba,“ zdůvodňuje Hladík. Zároveň přiznal, že opustit Veselí bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě. Nicméně potřeboval změnit prostředí. „Majitel klubu Eduard Kosek se mnou jedná už tři roky. Cítil jsem z jeho strany skutečný zájem, který mi rozhodování trochu usnadnil,“ dodává Hladík v rozhovoru pro klub.

Post převezme po bývalém trenérovi Ivo Vávrovi. Ten v klubu působil pouze jednu sezonu. Vedle extraligy trénoval také mládež, kde byl však silně nespokojený. „Kluci nemají žádnou morálku, všechno jsem musel opakovat třikrát. Když měli něco vyřídit doma, nevyřídili to vůbec, nebo o tom lhali. To mi na tom přijde nejhorší,“ hodnotí práci s mládeží Vávra.

S Vávrou naopak nebyli spokojení někteří hráči. Podle hráče extraligy Kosty Petroviće chodil pozdě na tréninky a jejich kvalita také nebyla na vysoké úrovni. Pověsti klubu nepomohla ani jeho hádka vedená z klubového účtu na sociální síti, která se týkala nasazování extraligových hráčů v nižší soutěži. Někteří extraligoví hráči tehdy v diskuzi proti Vávrovi podpořili fanynku, která s jejich působením v nižší soutěži nesouhlasila.

Mládež Hladík zatím neřeší. Jeho cílem bude seznámení se s klubem a nalezení problémových bodů, které Brno v minulosti brzdily. „Postup do play-off je pro další sezonu jasný cíl. Dlouhodobě bych pak chtěl dostat tým do nejužší špičky házenkářských klubů v Česku a na evropské poháry,“ popisuje ambice Hladík. Krom hráčů by chtěl zapracovat i na divácích. „Můj osobní cíl je naučit lidi chodit na házenou,“ uvádí nový trenér.

Současné anulování soutěže hodnotí nový trenér jako dobré rozhodnutí. Doufá ale, že start nové sezony to již neovlivní a v létě bude moci zahájit přípravu. „Lidé si alespoň najdou čas na rodinu a na házenou se budou těšit o to více,“ zakončuje Hladík.

Klíčová slova: Házená, sezona, trenér, extraliga

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.