18.05.2013 08:31


Čtvrtý ročník psychoterapeutického sympózia láká na zahraniční odborníky

Autor: Radka Kůřilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Psychoterapeutického sympózia, které se koná od 23. do 25. května na Fakultě sociálních studií, se mohou zúčastnit lidé z praxe i studenti. Letošní ročník navštíví několik zahraničních odborníků, například finský psycholog Jaakko Seikkula, italská psycholožka Margherita Spagnuolo Lobb nebo Peter Rober z Belgie.

Brno – Prostory Fakulty sociálních studií zaplní od čtvrtka 23. do soboty 25. května odborníci a účastníci čtvrtého ročníku Mezinárodního psychoterapeutického sympózia. Hlavní program se uskuteční v aule a workshopy v blízkých učebnách. Každý rok má sympózium jiné téma, to letošní zní - Psychoterapie dnes: kde se ocitla a kam se ubírá? aneb Dialogismus, spoluutváření a další trendy v současné psychoterapii. První dva dny se konají přednášky, diskuze a paralelní workshopy. V sobotu se mohou zájemci zúčastnit post-sympoziálních workshopů. „Těším se na Petera Robera, který je profesorem v oboru rodinná  terapie a v psychoterapii reprezentuje pěstování tzv. otevřeného  dialogu. Těším se na jeho vystoupení jednak proto, že věřím v účinnost rodinné terapie, a také proto, že jsem ho ještě neslyšel mluvit,“ sdělil svůj osobní tip jeden ze svolávatelů Zbyněk Vybíral. Dále Vybíral netrpělivě očekává přednášku primáře trenčínské psychiatrie dr. Jozefa Hašta. „Vážím si ho mimo jiné i za osobní statečnost a odborné postoje ve známé slovenské kauze rozpoutané kolem napadení studentky Hedvigy Malinové v Nitře roku 2006. Jako psychiatr a psychoterapeut Malinové nejen pomáhal, ale postavil se i části státní moci a o kauze napsal knihu,“ řekl Vybíral.

Zájemci se musí registrovat přes obchodní centrum Masarykovy univerzity. Plná cena za celé sympózium je 1300 korun, za jeden den stojí 800. Pro bakalářské a magisterské studenty nabízejí organizátoři slevu – za všechny tři dny zaplatí 500 korun a za jeden den 300 korun. Na místě budou organizátoři studentům kontrolovat karty ISIC.

„Je to poprvé, co takovou akci navštívím, takže jsem zvědavá. Program vypadá zajímavě, zaujal mě například Jakko Seikkula, Peter Rober s rodinnou terapií a Olga Marlin a její zkušenosti z psychoterapie s klienty z jiných kultur,“ sdělila Klára Knop-Kostková. Na sympózium se chystají i ti, co už navštívili minulé ročníky. „Já jsem na sympoziu byla už loni, líbilo se mi. Těším se tedy na vše, nejvíc jsem zvědavá na diskusi o současné situaci psychoterapie v České republice,“ svěřila se Lenka Česková.

První sympózium se konalo v roce 2007 a pořádá se každý druhý rok. Přednášející a vedoucí workshopů jsou zváni svolavatali symózia Zbyňkem Vybíralem a Janem Roubalem.

Více informací najdete na webových stránkách nebo můžete pořadatele kontaktovat emailem info.sympozium@gmail.com.

Úvodní foto: FSS MU

Klíčová slova: psychologie, psychoterapie, fakulta sociálních studií, sympózium

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.