06.05.2013 17:44


Čtvrtý ročník CONference přináší možnost zkoumat digitální hry z pohledu hráče

Autor: Eliška Čermáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Konference o digitálních hrách se uskuteční tento pátek v prostorách katedry mediálních studií a žurnalistiky na fakultě sociálních studií. Setkání, jehož hlavním tématem budou letos samotní hráči, se bude konat v Brně již počtvrté. Akce je otevřená nejen pro všechny herní nadšence.

Brno – Čtvrtý ročník události s názvem CONference přinese akademický pohled na hráče počítačových her. Akci každoročně organizuje sdružení studentů a absolventů Masarykovy univerzity Game Studies snažící se nahlížet na digitální hry na akademické úrovni. Letošní ročník je neobvyklý propojením českých a slovenských výzkumníků a vývojářů s důrazem na hlubší spolupráci. „Navazování kontaktů a sbližování lidí se stejnými zájmy v oblasti digitálních her je důležitou součástí každé takové akce,“ uvedl jeden z členů Game Studies Silvester Buček.

Přednášející se chystají vystoupit se svými příspěvky na minulém ročníku CONference. Foto: gamestudies.cz„Výběrem tématu jsme chtěli oslovit širší okruh lidí, protože hráči se dnes zabývá celá řada odvětví,“ řekl Buček. Na CONferenci budou přednášet odborníci z oboru sociologie, psychologie, mediální oblasti a také ze sféry praktického herního prostředí. „Můj příspěvek se bude týkat metagame – psychologické hry mezi hráči. Herní styl uchopuji jako model jejich chování, který slouží jako prostředek k dosahování herních cílů,“ vysvětlil Ondřej Hrabec z Karlovy univerzity. „Budu se věnovat advergamingu zabývajícím se osobností hráče z pohledu marketingové komunikace,“ sdělil Zdenko Mago z Katedry masmediální komunikace a reklamy v Nitře.

Forma setkání právě na akademické půdě má svůj význam. „CONference je díky své otevřenosti dobrou příležitostí poukázat na postupující profesionalizaci oboru,“ dodal Hrabec. Aktivně přispívajících osob v této sféře u nás stále není mnoho a podobné akce pomáhají rozšiřovat povědomí o herních studiích. „Kromě rozšíření vlastních vědomostí a sdílení poznatků se svými kolegy z oboru je tato událost prostředkem, jak se potkat s lidmi, kteří se o tematiku herních studií zajímají,“ řekl Mago.

Akce je otevřená široké veřejnosti. „O setkání jsem se dozvěděl od přátel, kteří se v Game Studies angažují. Počítačové hry mám rád a toto téma mě zaujalo,“ řekl student Karel Podlena, který se na CONferenci chystá tento rok poprvé.

Melodie ze známých her uslyší návštěvníci v podání živé hudby. Pro zájemce připravili organizátoři relaxační herní zónu. CONference bude trvat od desíti do šesti hodin odpoledne, poté následuje afterparty s přednášejícími.

Klíčová slova: CONference, Game Studies, hry, Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.